Roušky už i bez rozestupů a 2 500 lidí na akce v areálech se sektory, ohlásil Vojtěch další uvolnění

Zrušení rozestupů v kadeřnictvích, otevření vodních atrakcí nebo možnost zakoupit občerstvení na trzích. Od pondělí se rozvolní další z opatření, která mají zamezit šíření koronaviru, informoval o tom ministr Adam Vojtěch na Twitteru. Kromě toho se zvýší maximální počet návštěvníků akcí a to na 2500. Možné to bude ale pouze v takových areálech, kde lze diváky rozdělit do sektorů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nově bude možné pořádat akce pro 2500 účastníků, v areálech ale musí být rozděleny do sektorů po maximálně 500 lidech. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Od pondělí 15. června Česko čeká další vlna rozvolňování opatření, která mají omezit šíření koronaviru. Nově bude možné pořádat akce pro 2500 lidí v areálech se stavebně oddělenými sektory, jako jsou třeba sportovní stadiony. K tomu ale musí areály splnit určité podmínky.

Každý sektor smí pojmout maximálně 500 účastníků a musí mít vlastní vstup zvenčí. Mezi sektory také nebude možné přecházení. Omezení v počtu účastníků akcí se ale podle ministerstva zdravotnictví nevztahuje na shromáždění konaná podle zákona o shromažďovacím právu. 

O nových uvolněních v pátek informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na svém twitterovém účtu. Kromě zvýšení kapacity na akcích také mohou lidé sundat roušky ve venkovních prostorách, a to i bez rozestupů. „Výjimkou zůstávají hromadné venkovní akce, kde budou roušky stále třeba při blízkém kontaktu s jinou osobou. Ještě nějakou dobu bude také platit povinnost nošení roušek v MHD a uvnitř budov, “ napsal Vojtěch.

Krajská hygienická stanice ruší mimořádná opatření na Karvinsku,včetně povinné dezinfekce ulic

Číst článek

Ruší se také rozestupy v kadeřnictvích. Dále se zprovozní některé vodní atrakce, parní sauny a saunové ceremoniály. Na trzích bude od pondělí také možné zakoupit občerstvení, stejně tak jako v divadlech a kinech, zatím ale bez možnosti konzumace v hledišti. Povoleny budou i rauty.

K pátečním 17:30 hodinám bylo v Česku prokázána nemoc covid-19 u 9909 lidí, z toho 7214 - tedy skoro tři čtvrtiny - se už vyléčilo. S nemocí covid-19 dosud zemřelo 328 nakažených. Od začátku května se denní přírůstek drží pod osmdesáti s výjimkou 18. května, kdy laboratoře prokázaly covid-19 u 111 lidí.

Tereza Kráčmarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme