Akce na Mírově byla pouze cvičením

V jedné z nejpřísněji střežených věznic u nás - v Mírově na Šumpersku - od rána probíhá cvičení nové zásahové jednotky Vězeňské služby. ČRo 1 - Radiožurnálu to řekla mluvčí Vězeňské služby Miloslava Havlíčková. Původní zprávy uváděly, že dva vězni z mírovské věznice zajali dozorce jako rukojmí a drželi ho na cele. Podle Havlíčkové ale šlo jen o nácvik modelové situace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

věznice Mírov | Foto: Mírov historie

"Byla řešena modelová situace vzetí rukojmích z řad pracovníků věznice. Šlo o modelovou situaci - nic víc", uvedla mluvčí Vězeňské služby Miloslava Havlíčková.

Mluvčí věznice Sylvie Čanková Českému rozhlasu řekla, že tato akce, na níž se podílí i police, byla zorganizována s ohledem na bezpečnostní situaci v českých věznicích. "Modelová situace vypadala tak, že dva odsouzení vzali jako rukojmí zaměstnance věznice". Protože cvičení v mírovské věznici stále probíhá, podrobnější informace budou sděleny až po jeho skončení a vyhodnocení.

Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme