Akreditační komise oficiálně zdůvodnila postoj k plzeňské fakultě

Nejzávažnější problém právnické fakulty v Plzni je celkový profil garantů oborů. Ani jeden garant nemá za posledních pět let odbornou studii či knihu, uveřejněnou v zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

Uvedla to dnes akreditační komise na svém webu v oficiální zprávě, kde popsala další důvody, proč fakultě neprodloužila akreditaci magisterského oboru.

Komisaři ve zprávě také upozorňují, že na nedostatky v personální oblasti fakulty upozorňovali už v roce 2008.

Studenti v Plzni opět protestují proti zrušení právnické fakulty

Číst článek

Žádný z profesorů ani docentů se za posledních pět let nepustil ani nezačal s výzkumným projektem. Za fakultu se ani nezapojil do významnější praktické aktivity - například do přípravy důležité legislativy, i když někteří tak udělali v rámci působení na svém mateřském, mimoplzeňském pracovišti.

Podle akreditační komise tak nejsou na plzeňských právech vytvořeny podmínky pro kvalitní vzdělání a to hlavně kvůli personálnímu zabezpečení. Vedení Západočeské univerzity ale tvrdí opak a chce rozhodnutí komise odvrátit.

Mezitím Ústavní soud dostal první ze stížností studentů plzeňských práv. Napadá stanovisko akreditační komise, která navrhla ministerstvu školství neprodloužit škole akreditaci magisterského a bakalářského studia. Podle studentů jde o hazard se životy a vzděláním stovek studentů.

Zatím není zřejmé, který ústavní soudce se bude stížností studentů zabývat, ani kdy se dostane před senát soudu.

Milan Kopp, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme