Akreditační komise vyráží na kontrolu Právnické fakulty v Plzni

Akademická komise Ministerstva školství dnes zahájí dvoudenní kontrolu Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Před týdnem fakulta odevzdala komisi hodnotící zprávu, která detailně popisuje rok práce po skandálech s nestandardním studiem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

Ze zprávy vychází žádost o prodloužení akreditace magisterských a bakalářských oborů práv, které platí shodně do konce června roku 2012. O akreditaci musí fakulta požádat do konce října. Pokud by komise zjistila na fakultě závažné nedostatky, navrhla by ministerstvu školství přerušení akreditace na dobu, než by se odstranily.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dvořáková.mp3

Zpráva obsahuje mimo jiné požadavky, které komise zadá. „Hodnotíme i to, jak je škola schopná zhodnotit vlastní vývoj. V tomto případě jsme se zajímali především o to, k jakému pohybu personálního zabezpečení docházelo od předchozí hodnotící zprávy od května 2010, to znamená za rok,“ vysvětluje předsedkyně Akademické komise Vladimíra Dvořáková.

Právnická fakulta dostala za úkol rozvíjet personální zabezpečení, zvyšovat kvalifikaci a publikační činnost. Komisi odpovídala na otázky z oblasti rozvoje vědy, vědeckého a odborného výzkumu a grantů.

„Poté, co to prostudujeme, jsme taková užší účelová pracovní skupina, tak tam jedeme a diskutujeme. Podíváme se, jak to vypadá v reálu. Zda práce, které byly obhájeny opravdu existují, jaké jsou posudky, jaká byla studijní dokumentace, jak to funguje z hlediska právního, jak funguje vědecká rada,“ vysvětluje Dvořáková.

U jednání budou i zástupci akademického senátu a univerzitního akademického senátu. „Z webu jsem se dozvěděla, že se scházím s nějakým větším shromážděním, kde budou učitelé i studenti,“ říká překvapeně Dvořáková.

Z fakulty se chystá odejít na dvacet učitelů. Škola vypsala podle Dvořákové výběrové řízení. „Pro mě bude podstatné, kdo se do výběrového řízení přihlásil, jestli je tam určitá perspektiva, zda náhrada bude nebo nebude."

Klára Bílá, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme