Akreditační komise zhodnotí dění na právnické fakultě v Plzni

Akreditační komise ve středu řekne závěrečné stanovisko k problémům na právnické fakultě v Plzni. Podle předsedkyně akreditační komise Vladimíry Dvořákové je už nyní připraveno předběžné hodnocení. To upozorňuje na jisté problémy na škole, zejména z hlediska netransparentnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Areál Západočeské univerzity v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

Členové komise budou jednat i s děkanem fakulty Jiřím Pospíšilem o tom, jak se fakulta proměňuje a očišťuje. "Nemohu předjímat závěry akreditační komise, ale předpokládám, že akreditační komise nebude považovat tímto momentem celou kauzu za ukončenou," oznámila Dvořáková.

Podle ní bude chtít komise nesporně další zprávy. "Zejména o tom, jak probíhají kontroly předchozího studia. A také o tom, jak se postupně ustanovují naprosto normální klasické orgány akademické samosprávy," dodala předsedkyně.

Ministerstvo navrhne opatření

Měsíční kontrola se zaměřila především na doktorské a rigorózní řízení. "Ministerstvo školství na základě toho posoudí závěry akreditační komise a následně navrhne opatření," řekl mluvčí ministerstva Tomáš Bouška.

Akreditační komise bude pokračovat kontrolami magisterského studia právnické fakulty, které by měla ukončit v lednu příštího roku.

Fakulta se stále potýká s následky nedávných skandálů s plagiátorstvím a nestandardní délkou studia.

Monika Červená, Klára Bílá, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme