Akreditační komise zjistila vážné chyby na 3 soukromých vysokých školách

Akreditační komise zjistila vážné nedostatky v kvalitě výuky na třech soukromých vysokých školách. Jedná se o Univerzitu Jana Amose Komenského Praha, kladenský Středočeský vysokoškolský institut a Vysokou školu hotelovou v Praze 8. Komise proto navrhla na těchto školách pozastavit přijímání nových studentů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Učebna

Učebna | Foto: Tomáš Adamec

V případě Univerzity Jana Amose Komenského je výuka v magisterských oborech v pobočkách ve Frýdku-Místku a ve Starém Hrozenkově tak špatná, že ji komise doporučila neprodleně ukončit a studenty přesunout do Prahy.

Komise nyní předá celou záležitost ministerstvu školství, které zahájí správní řízení. Do půlky ledna má škola předložit seznam opatření, která učinila pro zlepšení výuky. Pokud jde o Vysokou školu hotelovou její rektor Štěpán Müller už oznámil, že kritizovanou pobočku v Havířově zruší. Ostatní školy se zatím nevyjádřily.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme