Doklad o atestacích Klímové nemáme, řekla Česká lékařská komora. Šéfka Aktipu je uvádí na webu

Vedoucí poradenského centra Aktip, na jehož praktiky upozornil dokument Obchod se zdravím, nedoložila podle prohlášení prezidenta České lékařské komory Milana Kubka své vzdělání. Ačkoli je Jarmila Klímová členkou komory, instituce nemá žádný doklad o tom, že by měla atestaci z psychiatrie, jak Klímová uvádí. Informovala o tom České televize.

Praha (Aktualizováno: 12:15 13. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Profil Jarmily Klímové na webu Aktipu. | Zdroj: Repro iROZHLAS.cz

Zprávu jsme aktualizovali.

Ve svém medailonku na webu Aktipu Jarmila Klímová uvádí, že v listopadu 1997 složila atestaci z oboru psychiatrie I. stupně, v dubnu 2002 pak atestaci II. stupně. Zároveň s tím uvádí ve svém medailonku praxi z několika zdravotnických pracovišť.

Šéfka Aktipu vzdělání má, opravil se Kubek. ‚Byť vzbuzuje podezření o opaku,‘ říká šéf komory

Číst článek

Podle prohlášení předsedy České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka pro ČT ale doklad o jejím vzdělání chybí, ačkoli je členkou. „My nemáme žádný doklad, že by měla Jarmila Klímová atestaci z psychiatrie,“ řekl Milan Kubek.

Vyjádření Klímové redakce sháněla od úterního odpoledne. Ve středu dopoledne pak šéfka Aktipu spekulace o absenci atestací odmítla. Svůj výrok pak předseda lékařské komory upravil. 

Mé prohlášení, že v registru České lékařské komory nejsou doklady o atestacích, nebylo úplně přesné. (...) Paní doktorka, byť ta její prohlášení vzbuzují podezření, že asi vůbec doktorka není, tak opravdu vystudovala Lékařskou fakultu v Plzni, je psychiatr a má I. i II. atestaci z psychiatrie. O to víc člověka zaráží to, co prohlašuje,“ řekl Kubek redakci. (VÍCE ZDE).

Problém se vzděláním

Problém s proklamovaným vzděláním měla na konci května terapeutka Aktipu Lenka Krutilová. Na webu se prezentovala jako absolventka psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Mluvčí fakulty na twitteru ale upozornil, že Krutilová studium v letech 1988–2018 neabsolvovala.

Centrum pak s Krutilovou ukončilo spolupráci. „Spolupráci jsme v tuto chvíli ukončili. Důvod si média stejně přeloží po svém, takže to, co vám dopočítá vaše logika, to patrně bude ono,“ uvedla v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz Klímová.

Klímová na Markíze

V pondělí upozornil slovenský web Omediach.com na to, že v ranním vysílání televize Markíza vystoupila Jarmila Klímová jako odbornice, se kterou se diváci mohli během vysílání telefonicky radit o svých problémech. Na kontroverze kolem jejího zařízení a dokument České televize ale Markíza neupozornila. Rozhovor s Klímovou televize uvedla titulkem „každá nemoc prý začíná v hlavě“.

null

null

Centrum Aktip nechvalně „proslavil“ dokument České televize Infiltrace. V něm figurantce - herečce - Ivaně Lokajové Lenka Krutilová řekla, že je možné změnit DNA nebo „vykadit“ rakovinu. „Je dobrý si koupit takový síto do záchodu, kde to člověk pozoruje, když má nějaký problém. Můj manžel normálně přísahám vykadil rakovinu,“ říká herečce v dokumentu Krutilová.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme