Aktivisté: Radnice nechala domy zchrátrat schválně

Praha 8 prodávala pozemky, na kterých stály domy zničené povodní, bez řádného výběrového řízení. Alespoň to tvrdí členové občanského sdružení "Klub pro záchranu památek" a také někteří zastupitelé této městské části. Jako příklad uvádějí objekt na Sokolovské ulici čp. 88. Radnice prý velké vody využila k tomu, aby objekty zchátraly, byly zbourány, a městská část pak mohla prodat pozemek - většinou developerské společnosti, která v Karlíně staví administrativní budovy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generátor před firmou v Karlíně | Foto: Jan Rosenauer

"Dva roky po povodni se dá říci, že radnice Prahy 8 využila povodní k prodeji dlouho neprodejných obencích domů, a to zejména skupiny 5 domů v okolí stanice metra Křižíkova," pokračuje šéf klubu Petr Kučera. "Byly prodány dva domy, oba zapsané na seznamu památek, přičemž jeden radnice nechala zbourat s odůvodněním havarijního stavu a druhý byl prodán s tím, že zbourán bude."

Radnice ale obvinění Klubu pro záchranu památek odmítá. Českému rozhlasu to řekl mluvčí osmé pražské městské části Tomáše Kňourek. "Proběhlo klasické výběrové řízení, vše ze zákona. Jediným kritériem byla cena. Můžete si dohledat že pozemky byly prodány vždy tomu zájemci, který nabídl nejvyšší cenu. Neviděl bych v tom nic protizákonného nebo špatného."

Markéta Kaclová, Štěpánka Martanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme