Servis se značkou iROZHLAS.cz: dejte si volební výsledky na váš web. Snadno a zdarma

Už příští víkend obmění komunální volby šest tisíc zastupitelstev po celé zemi. Chcete-li výsledky z vaší obce získat bez hledání a hned, využijte servis zpravodajského serveru iROZHLAS.cz. Sčítací aplikaci z naší dílny si můžete vložit na své stránky. Jednoduše a zcela zdarma.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Porada serveru iROZHLAS.cz: na volby se redakce připravovala několik týdnů. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

Je to jednoduchá vychytávka, která vám ovšem umožní rychlejší orientaci ve výsledcích volebního víkendu.

Chcete-li výsledky z vaší vesnice, městysu či města mít online ihned po sečtení hlasů, vložte si na své webové stránky kód naší sčítací aplikace. „Ta zobrazuje výsledky z voleb předešlých, zvolené zastupitele a uskupení. Jakmile budou známy výsledky letošních voleb, automaticky se začnou v aplikaci zobrazovat. Data čerpáme v reálném čase přímo z Českého statistického úřadu,“ popisuje projektový manažer serveru iROZHLAS.cz Jiří Špaček.

Dejte si volby na web - náhled na aplikaci | Foto: Český rozhlas

Stačí kliknout na stránku Dejte si volby na web, zvolte obec a dále postupujte podle návodu. Můžete si výstup nastavit podle svých potřeb: světlou či tmavou verzi, se zprávami, nebo bez.

„Poprvé jsme tuto službu nabídli při sněmovních volbách 2017. Při volbě prezidenta jsme ji ještě vylepšili a nyní jsme ji již bez okolků nabídli všem – rozeslali jsme nabídku kódu zdarma na šest tisíc obecních úřadů. Vnímáme to jako veřejnou službu pro internetové prostředí – pro všechny, kteří si nákladný vývoj nemůžou dovolit, ale chtějí mít i během voleb na svém webu aktuální výsledky a zprávy,“ vysvětluje šéfredaktor serveru iROZHLAS.cz Radek Kedroň.

Servis se vším všudy

Stejně jako v minulých volbách nabídne server iROZHLAS.cz během volebního víkendu rozšířený servis: podrobné statistiky napojené v reálném čase na data Českého statistického úřadu i rozsáhlou online reportáž, kdy využije postřehy reportérů Českého rozhlasu z terénu.

Ještě před volbou mohou čtenáři prostudovat analytické materiály i vizitky kandidátů. Konkrétněji: iROZHLAS.cz zveřejnil audioprofily všech tří stovek kandidátů do Senátů. Vedle toho i vizitky lídrů ucházejících se o zastupitelská místa na pražském magistrátu.

Datový tým serveru iROZHLAS.cz navíc v minulých dnech připravil a publikoval sérii textů a grafů, které zkoumaly komunální volby z různých úhlů. Kupříkladu:

Užitečné před samotnou volbou mohou být i interaktivní kandidátky: na serveru iROZHLAS.cz si můžete snadno a na jednom místě proklikat, kdo ve vaší obci kandiduje a kdo přestoupil.

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme