Schillerová dostala pokutu za porušení pravidel. Kvůli jízdě bez pásu zaplatila 1500 korun

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) zaplatila pokutu 1500 korun za to, že jela ke kontrole cen respirátorů v autě bez pásu. Nechala se tak začátkem února natočit na propagační video. Zaplacení pokuty potvrdila v neděli v rozhovoru pro Blesk. O pokutě rozhodoval pražský magistrát, který mohl udělit finanční sankci 1500 až 2500 korun.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně financí Alena Schillerová | Foto: Michal Růžička/MAFRA | Zdroj: Profimedia

„Když jsem byla o víkendu doma, tak jsem tam měla rozhodnutí správního orgánu, byla mně za to vyměřena pokuta 1500 korun, kterou jsem neprodleně zaplatila,“ uvedla pro Blesk Schillerová.

Pokuta 3 tisíce pro Faltýnka a Prymulu za porušení opatření? Nebyl jim prokázán úmysl, píše hygiena

Číst článek

Ministryně financí se přestupku dopustila v sobotu 6. února, když jela autem na zadním sedadle kontrolovat v obchodních řetězcích, zda po dočasném zrušení DPH snížily ceny respirátorů.

Usvědčila se ve videu, které sama zveřejnila na sociálních sítích. Následovala kritika, po které se Schillerová omluvila.

„Přestože šlo o popojíždění na parkovišti, pás jsem mít měla. Byla to chyba, která mě velmi mrzí. Proto přispěji Českému sdružení obětí dopravních nehod částkou deset tisíc korun,“ uvedla na twitteru ministryně.

Klaus mohl za nenošení roušky dostat třímilionovou pokutu. Neprokázalo se ale, že měl větší vliv na lidi

Číst článek

Záhy však vyšlo najevo, že nešlo o popojíždění na parkovišti, jak Schillerová původně tvrdila, ale jela po silnici. Z analýzy serveru Neovlivní vyplynulo, že podle všeho v danou chvíli jela po pražském Barrandovském mostě. „Video se točilo na několika místech a střihalo se. Když jsem to dávala na ten twitter, tak jsem byla přesvědčena, že to bylo na parkovišti, kde byla (točená) největší část,“ dodala nyní Schillerová pro Blesk.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme