Babiše bude během dovolené zastupovat Schillerová, vláda bude mít v srpnu prázdniny

Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš svěří v době své dovolené úřad vicepremiérce a ministryni financí Aleně Schillerové (za ANO). Plánuje cestu do Řecka a Francie, na dovolené stráví dohromady dva týdny. Vládní prázdniny začnou k 1. srpnu, první jednání po dovolené Babiš svolal na 26. srpna. Už před tímto datem ale bude zpět v premiérském úřadu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Pověřím paní Schillerovou, protože ona už na týden na dovolené byla a bude tu z vicepremiérů nejdéle,“ uvedl Babiš. Žádnou důležitou agendu premiér nenechá otevřenou. „Není co řídit, kdyby něco bylo potřeba podepsat, tak může,“ uvedl k úkolu, který bude Schillerová mít.

STEM: Žebříčku popularity politiků dál kraluje Babiš, za ním skončili Schillerová a Bartoš

Číst článek

Na prvním zasedání kabinetu vláda podle Babiše schválí českého kandidáta na eurokomisaře tak, aby týž den návrh putoval do Bruselu, který tento den stanovil jako poslední termín pro podávání kandidatur.

I když premiér mluvil o tom, že by mohl nabídnout i dvě ženy, favoritkou je podle jeho slov dosavadní eurokomisařka Věra Jourová. Aby návrh posvětil i zahraniční výbor Sněmovny, požádal Babiš o jeho svolání na 26. srpna.

O portfoliu českého eurokomisaře bude Babiš jednat v pondělí v Bruselu s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou. Jourová je nyní eurokomisařkou spravedlnosti, ochrany spotřebitele a rovných příležitosti mužů a žen.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme