Aleš Rozehnal byl propuštěn z vazby

Právník ředitele TV Nova Aleš Rozehnal ve čtvrtek opustil pražskou vazební věznici na Pankráci. Inhned po svém propuštění odmítl důvody svého vazebního stíhání, označil ho za nezákonné a zároveň řekl novinářám, že podá stížnosti na postup vyšetřovatele. Advokát Vladimíra Železného byl obviněn z pokusu o poškozování věřitele a loni 7. listopadu byl kvůli obavě z ovlivňování svědků vzat do vazby, ve které strávil 85 dní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

A.Rozehnal | Foto: Jan Třeštík

Příkaz k propuštění Rozehnala dorazil do vazební věznice dorazil odpoledne z Městského státního zastupitelství v Praze. Na základě jakého rozhodnutí byl Rozehnal propuštěn řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu jeho právník Radek Jilg. Připomněl, že odpadly koluzní důvody vazby, protože Rozehnal nemůže ovlivňovat svědky. Odpadly i důvody možného útěku a soudce přijal kauci ve výši 10 miliónů korun.

Rozehnal byl zadržen 4. listopadu, o tři dny později skončil ve vazbě. Od loňska čelí zároveň s Vladimírem Železným obvinění z pokusu o poškozování věřitele, Central European Media Enterprises, kvůli miliardové transakci s lichtenštejnskou nadací Astrona Foundation. U Železného soud loni návrh na uvalení vazby zamítl.

Přehrát

00:00 / 00:00

R.Jilg: Důvody propuštění

Milan Kopp, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme