Zacharčenkova pohřbu se v Doněcku zúčastnilo přes 100 tisíc lidí. Rakev vystavili ve státní opeře

Více než 120 000 lidí se v neděli zúčastnilo pohřbu předáka proruských separatistů na východě Ukrajiny Alexandra Zacharčenka, který se v pátek stal obětí atentátu. Informovala o tom agentura Interfax. Rakev se zavražděným byla vystavena v budově městské opery v Doněcku, před kterou lidé s květinami vytvořili několikakilometrovou frontu.

Doněck Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřady separatistické Doněcké lidové republiky uspořádaly na Zacharčenkovu počest velkou pietní akci spojenou s převozem pozůstatků na dělové lafetě na hřbitov na jižním okraji města. V povstalecké republice v neděli druhým dnem pokračuje třídenní smutek a na rozloučení s jejím vůdcem přijely delegace Ruska a rovněž Jižní Osetie a Abcházie, tedy dvou gruzínských separatistických regionů, které se od Gruzie odtrhly s ruskou podporou.

Šéf doněckých separatistů Zacharčenko zemřel při výbuchu v restauraci. Moskva obvinila Kyjev

Číst článek

Zacharčenko zahynul při explozi v jedné z doněckých restaurací; zemřel i jeden z jeho ochránců a několik dalších lidí utrpělo zranění.

Separatisté i ruští představitelé tvrdí, že šlo o teroristický útok, který má na svědomí Kyjev. Ukrajinská tajná služba SBU naopak vraždu přičetla vnitřním konfliktům mezi separatisty; není prý ani vyloučeno, že Rusko se rozhodlo zbavit osoby, která mu začala překážet.

Doněcké řady podle agentury Interfax oznámily, že případ vyšetřují jako terorismus a že již bylo zadrženo několik podezřelých.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme