Alí Fajád je podle svého advokáta stále v českém vězení, do Libanonu neletěl

Libanonec Alí Fajád zůstává v pražské věznici na Pankráci a vládním speciálem do Libanonu neodletěl. Radiožurnálu to řekl jeho advokát Vladimír Řičica. Nepotvrdily se tak zatím spekulace, že by Fajád byl součástí výměny za pět unesených českých občanů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K obchodníku Fajádovi, jehož vydání požadovaly Spojené státy, neboť ho podezírají z nelegálního prodeje drog, zbraní a podpory terorismu, se pak přímo přihlásila libanonská tajná služba NNA | Zdroj: ČTK

Advokát uvedl, že se s Fajádem osobně setkal dnes odpoledne před pátou hodinou ve vazební věznici.

„S panem Fajádem jsem hovořil a mohu vás ujistit, že v 16.45 byl pan Fajád v pankrácké věznici. Takže jsem si to ověřil fyzicky a osobně a žádné další konkrétní informace o nějakém jiném vývoji ani pan Fajád, ani já nemáme,“ řekl Řičica.

Alí Fajád čelí obvinění ze spolupráce s teroristy, v české vazbě je od dubna 2014. O jeho vydání z Česka usilují Spojené státy americké, kde mu hrozí až doživotí.

V polovině loňského prosince pražský vrchní soud potvrdil, že Fajád může být do USA vydán, stejně jako další dva spoluobvinění - Faouzi Jaber a Chálid Marabí. Trojice svou vinu i vydání odmítá.

Konečný souhlas s extradicí tří mužů musí vyslovit ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), kterému od poloviny prosince plyne tříměsíční lhůta pro rozhodnutí.

Speciál, který by měl přivézt domů pětici Čechů, přistál v Libanonu

Číst článek

V některých českých i libanonských médiích se objevily úvahy, že Libanonec je na palubě českého speciálu, který dnes letěl pro pětici propuštěných Čechů. Muži, kteří zmizeli v Libanonu loni v červenci, jsou na svobodě od pondělka.

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) na spekulace o jejich výměně za Fajáda reagoval slovy, že Česko s teroristy neobchoduje.

ČRo, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme