Alkohol za volantem bude trestným činem

Návrh nového trestního zákona, který má převratným způsobem změnit český právní řád, dnes mají na stole ministři. Počítá mimo jiné se zpřísněním trestů za nejzávažnější trestné činy, například vraždy. Přísnější metr na pachatele brutálních činů a recidivistů má zavést i dílčí novela zákona z dílny lidovců, označovaná jako "třikrát a dost". Vláda také posoudí iniciativu sociálnědemokratických poslanců, kteří žádají přísnější postih pro řidiče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volant

Jeden z hlavních předkladatelů novely Václava Votava věří, že jejich návrh u ministrů uspěje. "Mám informace, že pan ministr Šimovonovský je nakloněn tomuto řešení. Mluvil jsem s ministrem Grossem, vítá to řada policistů a mám i velký ohlas z řad veřejnosti."

Novela počítá hlavně s tím, že řidičům pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky by hrozilo až roční vězení. Stejný trest by se měl vztahovat i na řidiče, kteří neabsolvovali autoškolu. "My jsme přijali zásadu nulové tolerace. Ona platí už dnes, ale je postih pouze při přestupkovém řízení a pokud ten, kdo požil alkohol, zaviní dopravní nehodu, pak spáchá trestný čin. My chceme, aby se trestným činem stalo vždy řízení motorovéo vozidla pod vlivem alkoholu."

Markéta Kaclová, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme