Sedm piv a šest vodek. Policie naměřila řidiči linkového autobusu ve Znojmě 1,8 promile

Akce jihomoravských policistů zaměřená na alkohol u řidičů skončila „úspěchem“. Hned na jejím začátku naměřili řidiči linkového autobusu ve Znojmě 1,8 promile po sedmi pivech a šesti vodkách. Celkem chytili tři řidiče autobusů a 17 dalších řidičů.

Aktualizováno Znojmo (Aktualizováno: 14:22 30. 11. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní policie při kontrole řidičů (ilustrační foto)

V průběhu akce dopravní policisté zjistili vedle trojice autobusáků dalších sedmnáct řidičů pod vlivem alkoholu a tři šoféři se oddali před jízdou účinkům drogy. Ilustrační foto. | Foto: Jan Schejbal / Empresa Media | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Šestačtyřicetiletý šofér autobusu na lince ve Znojmě překvapil policisty hned v úvodu akce, přístroj mu při dechové zkoušce naměřil 1,80 promile, na silnice přitom do pátečního provozu vyjel už o dvě hodiny dříve.

Test Českého rozhlasu: po kloktadle nenadýcháte nic, po větrovém bonbonu 0,08 promile

Číst článek

„Policistům sdělil, že předcházející den vypil sedm jedenáctek a k tomu přidal šest vodek. V autobuse cestovalo v době kontroly deset cestujících,“ píše v tiskové zprávě poručík Bohumil Malášek z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

V pondělí brzy ráno pak policisté kontrolovali v Boskovicích třiapadesátiletého řidiče autobusu, který nadýchal 0,8 promile. Po chvilce vymlouvání přiznal, že si předchozí večer dal čtyři piva.

Třetím šoférem autobusu s pozitivním dechovou zkouškou je čtyřiapadesátiletý muž, kterého kontrolovala hlídka v pátek v Blansku. Muž nadýchal 0,19 promile. Večer si prý dal čaj se slivovicí.

V průběhu akce dopravní policisté zjistili vedle trojice autobusáků dalších sedmnáct řidičů pod vlivem alkoholu a tři šoféři se oddali před jízdou účinkům drogy. Policisté navíc zjistili další skoro dvě stovky přestupků.

Omluva

V původním textu jsme použili fotografii z tiskové zprávy Policie ČR. Byl na ni zachycen řidič autobusu podrobující se dechové zkoušce a u snímku nebylo uvedeno, že jde o ilustrační foto. Dotyčnému řidiči se omlouváme.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme