Altner odeslal své stanovisko k dovolání, které ČSSD podala k Nejvyššímu soudu

Právník Zdeněk Altner odeslal vyjádření k dovolání, které ČSSD podala k Nejvyššímu soudu. Strana v něm rozporuje hlavně vysokou smluvní pokutu, kvůli které má Altnerovi zaplatit za právní služby ve sporu o Lidový dům téměř 338 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidový dům v Praze | Foto: Filip Jandourek

Stanovisko pro Nejvyšší soud sepsal pro Altnera jeho právník Václav Veselý. Jak řekl Českému rozhlasu, vyjádření má desítky stránek. Popírá v něm, že by jeho klient úmyslně zdržoval soudní jednání.

„Mohu potvrdit, že jsme poslali vyjádření k dovolání, respektive k doplnění dovolání protistrany.“

Samozřejmě že se snažíme vyvrátit tvrzení protistrany, že můj klient obstruoval a úmyslně protahoval řízení,“ zdůraznil Václav Veselý.

Zdeněk Altner čeká, jak dopadne jeho žádost o exekuci ČSSD. Rozhodovat o ní má Obvodní soud pro Prahu 1, který ale sociální demokracie nařkla z podjatosti. O námitce už rozhodl Městský soud v Praze.

„Městský soud v Praze v exekuční věci oprávněného pana Altnera proti povinnému ČSSD již rozhodl, ovšem jak, nemohu v tuto chvíli sdělit, protože toto usnesení bude doručovat,“ říká mluvčí Markéta Puci.

Bývalý advokát Zdeněk Altner vyhrál spor o 338 milionů korun letos v březnu. ČSSD mu peníze zatím odmítla poslat. Vyčkává právě na rozhodnutí Nejvyššího soudu, kam poslala vedle dovolání i žádost o odklad vykonatelnosti rozsudku.

Sociální demokracie zatím platí za Zdeňka Altnera dluhy. Na stranu se totiž obracejí jeho věřitelé.

Bývalý advokát Altner nejdříve podal neúspěšně žádost o zablokování účtů ČSSD. Později pak podal návrh na exekuci sociální demokracie. O návrhu má rozhodnout Obvodní soud pro Prahu 1, proti němu ale podala ČSSD námitku podjatosti.

Spor o odměnu za soud o Lidový dům | Foto: Český rozhlas

mkp, Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme