Altner tvrdí, že ČSSD svůj sjezd financuje z peněz věřitelů

Těsně před brněnským sjezdem sociálních demokratů se objevil další problém. Advokát Zdeněk Altner totiž obvinil ČSSD, že třídenní sjezd platí z peněz svých věřitelů. Podle usnesení pražského městského soudu, u kterého Altner podal návrh na konkurz strany, by totiž neměla nakládat se svým majetkem nad rámec běžných aktivit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Altner | Zdroj: ČTK

Financování sjezdu, když existuje návrh na konkurz majetku ČSSD, je v rozporu s právem, prohlásil Zdeněk Altner. Zaplacení zálohy na sjezd mělo být proto porušením rozhodnutí soudu. "Vzhledem k tomu, z jakých peněz, peněz konkurzních věřitelů, jsou hrazeny náklady sjezdu, tak bych rád vzkázal delegátům, že to chce hodně silný žaludek, nechat se hostit z cizích peněz."

S tím ale nesouhlasí mluvčí Městského soudu v Praze Pavol Pikna. Žádné rozhodnutí podle něj soud nevydal. ČSSD může disponovat se svým majetkem jen omezeně od doby, kdy jí soud sdělil, že existuje návrh na konkurz. Myslí si současně, že pořádání sjezdů mezi obvyklou činnost strany patří. "Kterákoli politická strana je tady od toho, aby vynášela nějaké soudy, k něčemu se vyjadřovala, a to samozřejmě není možné bez scházení se grémií, vedení, sjezdů a tak dále."

Šéf ČSSD Jiří Paroubek chce ještě přibližně měsíc a půl čekat, jestli Altner nezačne se stranou jednat. Pro tento účel je také v notářské úschově 93 milionů korun. Až tato doba vyprší, strana podle něj bude jednat. "Po sjezdu také zvolíme jinou strategii v právním přístupu, ta bude mnohem razantnější nežli dosud."

Zdeněk Altner se s ČSSD soudí o honorář za to, že straně pomohl vysoudit zpět do vlastnictví Lidový dům.

Marika Táborská, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme