Altnera, který vyhrál spor s ČSSD, hledá policie kvůli vyšetřování zpronevěry

Bývalého advokáta Zdeňka Altnera, kterému musí ČSSD podle soudního rozhodnutí zaplatit přes 300 milionů korun za jeho služby při zastupování ve sporu o Lidový dům, hledá policie. Kvůli vyšetřování trestného činu zpronevěry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Zdeněk Altner je v policejní databázi hledaných osob od loňského 24. listopadu. Včera ale prý byl osobně u soudu. Policie tam však nedorazila.

„Pokud je po hledané osobě vyhlášeno pátrání, policie se nedozví, že s hledaným člověkem probíhá soudní řízení. Soudy neinformují policii, tudíž my nemůžeme konat a hledanou osobu na daném soudu zadržet,“ vysvětluje policejní mluvčí Jana Dětská.

„Neexistuje ani databáze, kterou by policisté mohli využít, aby zjistili, že s hledanou osobou je veden soud,“ dodává. Policie po Altnerovi pátrá na základě rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 10.

„Policie územního odboru Prahy-venkov Západ obdržela příkaz k zatčení od obvodního soudu Prahy 10. U nás je vedeno toto pátrání z hlediska pobytu osoby, kdy se jedná o úřední pobyt,“ vysvětluje mluvčí.

Obvodní soud pro Prahu 10 po Altnerovi vyhlásil pátrání kvůli vyšetřování trestného činu zpronevěry, Českému rozhlasu to potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 10 Libuše Jungová.

Zdeněk Altner je v policejní databázi hledaných osob od loňského 24. listopadu | Foto: Policie České republiky

„Je to v trestním řízení pro trestný čin zpronevěry. Pan obviněný se nedostavoval k úkonům, proto bylo pátráno po jeho pobytu nebo je pátráno touto formou.“

Se samotným Zdeňkem Altnerem se Českému rozhlasu od včerejška zatím nepodařilo spojit. Jeho syn Patrik jen celou kauzu krátce komentoval včera v televizi a dnes slíbil poslat písemné vyjádření svého otce. Zatím ale nic nepřišlo.

Není to přitom poprvé, co je po Zdeňku Altnerovi vyhlášeno pátrání. Před třemi lety ho zadržela policie v Německu na základě evropského zatykače vydaného na Slovensku. Tam byl podezřelý z maření konkurzního řízení. V roce 2014 byl vydán na Slovensko. Několik měsíců tak strávil ve vazbě.

Altnera v lednu 2011 Česká advokátní komora vyloučila ze svých řad za jeho kárná provinění.

Spor o odměnu za soud o Lidový dům - Zdeněk Altner, Václav Halbich aj. | Foto: Český rozhlas

Jaroslav Gavenda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme