Pozor na falešné SMS. Podvodníci slibují iPhone za korunu, lidé ale mohou přijít o peníze

Vyzvedněte si váš balíček, láká zákazníky podvodná SMS. Vypadá jako zpráva o doručení zásilky z e-shopu Alza. Zároveň slibuje iPhone X za jednu korunu. Z lidí se ale snaží vylákat údaje o platební kartě. Před podvodníky varuje jak internetový e-shop, tak Asociace pro elektronickou komerci.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podvodná SMS, která vypadá jako z e-shopu Alza | Zdroj: Alza.cz

„Zdravíme, zákazníku, dnes jsme obdrželi váš balíček. Potvrďte prosím, kam jej máme zaslat,“ láká zákazníka falešná SMS.

Pokud klikne na přiložený odkaz, objeví se oznámení o fiktivní výhře nového smartphonu iPhonu X. „Gratulujeme! Jste vhodným výhercem nového iPhone X!“ objeví se na displeji mobilního telefonu. Následně zákazník musí vyplnit údaje jako typ a číslo platební karty.

Před tímto typem SMS proto e-shop Alza varuje. „Tato SMS není zasílána společností Alza.cz. Společnost podala trestní oznámení na neznámého pachatele. V případě potřeby mohou zákazníci kontaktovat infolinku na telefonním čísle: 225 340 111,“ informuje na svých stránkách Alza.

Internetový odkaz v SMS zprávě je podle ředitele asociace Jana Vetyšky nestandardní.

„To je samo o sobě podezřelé. E-shopy nebo přepravci posílají pouze informační SMS, které nevyžadují žádnou aktivitu spotřebitele, nejde o to na něco kliknout,“ přibližuje pro Radiožurnál.

ako, sir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme