Výběr z médií: půjčka firmy ovládající Alzu, Češi jako bordeláři a model dítěte na 3D tiskárně

V českém tisku se ve středu dočtete, že firma ovládající e-shop Alza půjčila stovky milionů korun zkrachovalé firmě, píše Deník N. Pandemie udělala podle Lidových novin z Čechů bordeláře. A ženy v Děčíně si mohou nechat udělat model ještě nenarozeného dítěte. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Internetový obchod Alza.cz

Internetový obchod Alza.cz | Zdroj: Alza.cz

Deník N

Společnost L. S. Investments, která ovládá internetový obchod Alza, půjčila stovky milionů korun už zkrachovalé firmě. Vyplývá to z dokumentů, které má k dispozici Deník N. Podle něj šlo o neprůhlednou firmu BOR Biotechnology, která se zaměřovala na zpracování biomasy a ve které měla Alza podíl. E-shop na dotazy deníku neodpověděl.

Přehledně o mutaci lambda: informací je zatím málo, mRNA vakcíny jako Moderna s ní nejspíš umí bojovat

Číst článek

Lidové noviny

Pandemie udělala z Čechů bordeláře, píšou doslova Lidové noviny. Upozorňují na to, že lidi ve velkém pohazují roušky v lesích. Do nich se pak zamotávají zvířata a v přírodě se odpad rozkládá desítky let.

Deník

V děčínské porodnici jako první v Česku spustili 3D tiskárnu. Budoucí maminky si tam tak můžou nechat udělat model ještě nenarozeného dítěte. Dočtete se o tom v Deníku. Podklady pro výrobu modelu získají zdravotníci z ultrazvuku.

Hospodářské noviny

Dotace 100 tisíc korun ročně pro záchranu malých vesnických obchodů jejich provozovatelům stačit nemusí. Píšou o tom Hospodářské noviny. V Česku každoročně končí stovky takových prodejen. Program na jejich záchranu se má rozjet se na konci prázdnin, první peníze chce ministerstvo obchodu začít vyplácet v říjnu.

Právo

Pokud se epidemiologická situace zhorší, začne se znovu s plošným testováním ve firmách a školách. Pro Právo to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch za ANO. V takovém případě podle něj bude testování hradit stát.

Helena Chmelíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme