Americký konvoj nabral zpoždění, z Vyškova míří na slovenskou hranici

Předvoj konvoje amerických vojáků pokračuje v cestě Českem. Ze své základny v Německu míří 60 vojáků na alianční cvičení do Maďarska. Přenocovali ve vyškovských kasárnách a krátce před 11. hodinou kolona 21 aut vyjela a teď směřuje po dálnici D2 na hraniční přechod Lanžhot a dál na Slovensko a do Maďarska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do Česka přijela první část amerického vojenského konvoje

Do Česka přijela první část amerického vojenského konvoje | Foto: Lukáš Milota | Zdroj: Český rozhlas

Z Vyškova konvoj vyrazil s asi pětihodinovým zpožděním - původně měl vyjet už v šest hodin ráno. Vojáci ale do kasáren dorazili až v půl druhé v noci a museli si odpočinout.

„Ten konvoj měl částečně už zdržení z Německa, které se promítlo i v odjezdu z Prahy. Nebyla tam žádná zvláštní událost, která by to zapříčinila, pouze se přesouvali o něco pomaleji,“ vysvětluje mluvčí generálního štábu armády Jan Šulc.

Kasárny poskytly Američanům základní zázemí. „Zajišťujeme parkování vozidel, dotankování a samozřejmě ubytování a stravování,“ potvrdila mluvčí vojenského areálu ve Vyškově Monika Nováková.

Zhruba 60členná jednotka má připravit zázemí pro hlavní část takzvané Dunajské jízdy, která Českem po stejné trase projede v neděli a pondělí. V tomto konvoji bude 550 vojáků a 150 vozidel.

OBRAZEM: Američtí vojáci z průzkumné skupiny se zastavili v kasárnách v Ruzyni

Číst článek

Harmonogram přejezdu amerického vojenského konvoje | Foto: ČTK

Vlasta Gajdošíková, Tomáš Bystrý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme