Americký zpěvák Blythe, obviněný za smrt fanouška, si vyslechne rozsudek

Americký zpěvák metalové kapely Lamb of God Randy Blythe si dnes vyslechne rozsudek. Obžaloba ho viní z toho, že při koncertu v pražském klubu Abaton před třemi lety z podia úmyslně shodil fanouška. Mladík na následky zranění zemřel. Blytheovi za těžké ublížení na zdraví hrozí až desetileté vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký zpěvák kapely Lamb of God Randy Blythe (uprostřed) dnes vypovídal před Městským soudem v Praze. | Zdroj: ČTK

Svědci události popsali, že snahy publika dostat se na podium k těmto koncertům zkrátka patří. Ochranka přitom měla být důslednější.

Svědkyně, která nešťastnou událost viděla v osudný z den z první řady, popsala, že Blyth chytil mladíka za ramena. Podle ní musel vyvolat dost velký tlak – na to, aby fanoušek přepadl přes zábradlí, i podle toho, kam nakonec dopadl.

„Aby dokázal spadnout mezi lidi, a to ne hnedka bezprostředně za zábradlíčko, ale až do lidí,“ uvedla svědkyně.

Soud se zajímal také o to, jestli je Blyth zvýšeně agresivní. Znalci se na tom však neshodli. Podle jedněch Blythe „překračuje společenské sociální normy bez ohledů na důsledky“. Takovému posudku však oponovala psychiatrička Alena Gayová.

„Kdyby pan obžalovaný byl disociální a agresivní, tak při zátěžové situaci, kdy byl poprvé vyšetřován pro vzetí do cely předběžného zadržení, by ten jeho obraz vypadal úplně jinak,“ uvedla Gayová.

Ještě před vynesením rozsudku soud vyslechne znalce z oboru biomechaniky. Jeho posudek je zaměřený na fyzikální okolnosti zranění, kvůli kterým mladík zemřel.

Martin Drtina, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme