Amnestie se vztahuje i na Trpišovského. Podmínku soud zrušil, zákaz řízení ne

Krajský soud v Praze prominul Aleši Trpišovskému dvouletý podmíněný trest za agresivní jízdu po dálnici D1. Vztahuje se na něho amnestie. Sedmiletý zákaz řízení mu zůstal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Trpišovský přichází k jednání Krajského soudu v Praze | Zdroj: ČTK

Středočeský krajský soud odsoudil v červnu Aleše Trpišovského za agresivní jízdu a ohrožování pomalejších řidičů na dva roky podmíněně se čtyřletým odkladem. Zároveň mu na sedm let zakázal řídit motorová vozidla. V prosinci rozsudek potvrdil vrchní soud.

Silniční pirát Trpišovský byl uznán vinným z pokusu o ublížení na zdraví a poškození cizí věci. Státní zástupce pro něj původně požadoval 5 let vězení. V obou autech, které Trpišovský ohrozil, totiž cestovaly malé děti.

Čtyřiačtyřicetiletý podnikatel v prosinci 2010 nejprve na 13. kilometru dálnice D1 předjel pomalejší vůz zprava, zařadil se před něj a prudce zabrzdil. O něco později na 30. kilometru manévr zopakoval jinému řidiči, ten už ale nedokázal zabránit nehodě.

Trpišovskému původně hrozil za pokus o těžké ublížení na zdraví až dvanáctiletý trest, soudy ale nakonec trestný čin překvalifikovaly a řidič mohl dostat maximálně tři roky vězení. Soudce uvedl, že způsob jízdy sice mohl způsobit nehodu, vyloučil ale možnost způsobení těžké újmy osádce vozu.

Podnikatel se před soudem hájil tím, že spěchal za svou údajně nemocnou matkou. Nikoho prý na vozovce neohrožoval a řidič do něj narazil svou nepozorností.

Květa Moravcová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme