Amnestii prý připravili Jakl, Koudelka a Hasenkopf. Je to nesmysl, tvrdí Jakl

Prezidentskou amnestii připravili tři lidé z okruhu Václava Klause - jeho tajemník Ladislav Jakl, bývalý poslanec ČSSD Zdeněk Koudelka a advokát Pavel Hasenkopf. Podle interního dokumentu Kanceláře republiky prý také zvažovali, zda milost dopadne i na 'tykadlového řidiče' Romana Smetanu nebo Pavla Vondrouše, který na Klause loni vystřelil z airsoftové pistole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězenkyně díky amnestii opouští ženskou trestnici ve Světlé nad Sázavou | Zdroj: ČTK

Informaci zveřejnily dnešní Lidové noviny. Koudelka byl podle listu hlavním autorem.

Tajemník Ladislav Jakl Radiožurnálu řekl, že jde o nesmysly.

„To jsou absolutní nesmysly, úplné, absolutní a totální. Pan prezident své rozhodnutí konzultoval se svými spolupracovníky a experty a rozhodnutí vydal. Pokud by pana prezidenta napadlo, že se od toho odtáhne a odpovědnost bude chtít přenést na někoho jiného, pak bych rozuměl, že řekne: Ten mi dal tohle, tenhle mi poradil tohle, ale jinak si myslím, že celá ta debata je úplně lichá,“ prohlásil.

Amnestie, kterou Václav Klaus vyhlásil 1. ledna, vedle odpuštění krátkých trestů ukončila trestní stíhání v kauzách trvajících déle než 8 let se sazbou do 10 let.

Marcela Hálová, Jana Kovandová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme