Výměna eskalátorů v metru na Knížecí se odkládá. Nové vedení Prahy chce vědět, zda je nutná

Vedení Prahy odložilo plánovanou rekonstrukci eskalátorů ve stanici metra B Anděl směrem Na Knížecí. Od dopravního podniku bude chtít nejdříve dodat analýzu, zda je schody nutné vůbec vyměňovat. Novinářům to v úterý řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Eskalátory u výstupu směrem k Andělu se po opravě otevřely loni v červnu, rekonstrukce trvala zhruba devět měsíců.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Eva Odstrčilová

Vstup do stanice směrem Na Knížecí plánoval podnik uzavřít letos v druhém či třetím čtvrtletí a práce měly vyjít na asi 227,5 milionu korun.

Nikdo nic nehlásil, diví se dopravní podnik ‚živým billboardům‘ v metru. ‚Jen projíždíme,‘ reaguje firma

Číst článek

Staré eskalátory sovětské výroby jsou podle náměstka primátora Adama Scheinherra kvalitní. „Já se podivoval, proč trvá výměna šest až devět měsíců, proč je vůbec musíme vyměňovat a zda nám to stojí za to,“ řekl.

„Byl jsem trošku překvapen, že DPP nemá podrobné analýzy, proč eskalátory vyměňovat. Takže jsem si vyžádal, že výměnu prozatím Na Knížecí pozastavíme, pokud nedojde k havarijnímu stavu, a nejdříve si to podrobně zpracujeme a zhodnotíme,“ dodal.

Kromě stavu samotných schodů je podle Scheinherra do rozhodování o výměně nutné v budoucnu zahrnout ekonomické hledisko nebo dopad na MHD.

O 15 dní dříve. Po devíti měsících je znovu otevřený výstup pražského metra B ve stanici Anděl

Číst článek

„Uzavřením výstupu bude méně atraktivní pro cestující. Když zavřeme vstup Na Knížecí, bude to mít dalekosáhlé důsledky na autobusovou dopravu. Primárně chci od DPP odpověď, proč je musíme rekonstruovat,“ uvedl.

Několikaměsíční délku výměny podle něj prý ale nelze výrazně zkracovat. Součástí výměny jsou opravy eskalátorového tunelu, kam se dělníci jindy nedostanou. Zároveň není možné přivézt celý eskalátor a namontovat jej, ale musí se skládat a svařovat postupně až na místě. „Délka opravy je nešťastná, ale je to odůvodnitelné,“ podotkl.

Opravy ve stanici Karlovo náměstí

Zhruba devět měsíců opravoval DPP v minulosti výstup ze stanice směrem ke křižovatce Anděl. Náklady na opravy byly v tomto případě asi 225 milionů korun. Dělníci vyměnili eskalátory, odstranili průsaky a zrekonstruovali eskalátorový tunel. Vybudovány byly také nové nosné konstrukce a vyměněny všechny technologické prvky.

V současné době pražský dopravní podnik opravuje schody ve stanici metra B Karlovo náměstí. Cestující tak vystoupí pouze směrem na Palackého náměstí. Kromě pohyblivých schodů DPP vymění osvětlení a elektrické rozvody. Podchod pod křižovatkou ulic Resslova – Ječná – Karlovo náměstí částečně funguje. Opravy potrvají přibližně do srpna.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme