Provedeme prohlídku kanalizace a vyčistíme komunikace, říká o zatopeném Smíchově mluvčí technické správy

Silná bouře v sobotu již poněkolikáté zatopila pražský Anděl. Na videích, která se šířila po sociálních sítích, je vidět, že tramvaje projíždí několika centimetry vody. Technická správa komunikací plánuje vyčištění a odvodnění komunikací a mimořádnou prohlídku kanalizací. Žádná další opatření neplánuje. Serveru iROZHLAS.cz to řekla mluvčí Barbora Lišková.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka s prudkým lijákem zkomplikovala v sobotu v Praze na některých místech dopravu. | Foto: Reprofoto | Zdroj: Facebook Severe Weather Europe

„Výskyt většího množství vody na vozovce byl zapříčiněn prudkým přívalovým deštěm (doprovázeným silným větrem), který způsobil problémy na několika místech metropole. Žádné materiální škody na námi spravovaném majetku jsme nezaznamenali. Oblast byla vyčištěna a bude zde opakovaně vyčištěno i odvodnění komunikace,“ řekla Lišková.

Přestože ulice Štefánikova a okolí Andělu bývají zatopené při prudkých deštích, TSK v tomto případě nechystá žádná větší opatření. Podobně například dopadl Anděl i před dvěma lety.

„Oddělení kanalizačních staveb zde plánuje mimořádnou prohlídku a v případě zjištění závady na tomto zařízení navrhne další postup opravy nebo celkovou rekonstrukci odvodnění v této lokalitě,“ dodala serveru iROZHLAS.cz Lišková.

Bouřka s prudkým lijákem zkomplikovala v sobotu v Praze na některých místech dopravu. „Hasiči v Praze měli asi o 50 výjezdů za den více, než je běžné. Mezi 17.-21. hodinou bylo v akci více než 80 profesionálních a dobrovolných hasičů, plno práce měli i kolegové na operačním středisku. K dešti se přidal silný vítr, padaly stromy,“ informoval v sobotu mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Silné bouřky vyvracely stromy a komplikovaly dopravu. V Praze si liják nejspíš vyžádal jednu oběť

Číst článek

Silně byla postižena Praha 5. Na Smíchově nejezdily asi hodinu tramvaje mezi zastávkami ČSAD Smíchov a Lihovar, nesjízdná byla i tramvajová trať mezi Újezdem a zastávkou Hellichova na Malé Straně.

Uzavřené byly i tunely. „Sobotní přívalový déšť způsobil i další komplikace například ve Zlíchovském tunelu, který musel být z důvodu vody na vozovce uzavřen zhruba na půl hodiny. Ani zde jsme žádné větší materiální škody nezaznamenali,“ dodala Lišková. Zavřený byl i Brusnický tunel ve směru ke Strahovskému.

Sobotní bouře si také vyžádala nejméně jeden lidský život. Pražští policisté objevili v sobotu večer pod Jiráskovým mostem tělo mladé dívky, která podle dosavadních informací utonula. S největší pravděpodobností patřila ke dvěma pohřešovaným příznivcům takzvaného geocachingu, které sobotní prudký přívalový déšť zastihl v kanalizaci ústící do řeky. Po druhém muži stále policie a potápěči pátrají.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme