Zmizelý syn, lež. Nedobrovolné držení, lež, hájil se premiér Babiš před poslanci

Zmizelý syn, lež. Nedobrovolné držení, lež. Premiér a šéf ANO Andrej Babiš se mimo jiné těmito slovy v pátek dopoledne hájil před poslanci, kteří rozhodují ohledně vyslovení nedůvěře vládě.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 10:32 23. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Pochopili jste, co se tady za poslední dva týdny stalo. Pochopili jste, že se tady dva novináři pokusili shodit vládu na základě reportáže, ve které zneužili mého nemocného syna,“ prohlásil v úvodu svého projevu premiér a šéf ANO Andrej Babiš. „Novináři mě naháněli jako lovnou zvěř, zločince,“ dodal.

Policie a Interpol o pohybu jeho syna po celou dobu věděla. „Můj syn byl na Krymu na výletě, kde poznal svou přítelkyni, se kterou je nyní zasnoubený,“ uvedl Babiš.

„Zmizelý syn, lež. Nedobrovolné držení, lež,“ prohlásil. „Tyhle lži měly od začátku jasný cíl, pád vlády. Nepřijde vám strašné, že se tady něco takového může stát?“ dodal. 

Premiér ve svém projevu zdůraznil úspěchy současné vlády. „Je to jedna z nejúspěšnějších vlád. Pracujeme sedm dní v týdnu,“ řekl Babiš.

Dobré jméno České republiky v zahraničí podle něj poškozují novináři, ne vláda. „Česká republika je slyšet v Evropské radě i v zahraničí. Naší zemi se neskutečně daří. Máme obrovské hodnoty, hospodářsky rosteme, jsme šestou nejbezpečnější zemí světa, investujeme, máme skvělý rozpočet.“ Premiér dále vyjmenoval úspěchy současné vlády včetně zvýšení penze seniorů nebo zavedení slev na jízdné.

Opozice se podle Babiše nesmířila s výsledky demokratických voleb. Premiér znovu zdůraznil, že odstoupit z čela vlády nehodlá. „Tahle krize je vyvolaná a špinavá. Strany se nesmířily s výsledky demokratických voleb. Čím hůř pro naši zemi, tím líp pro opozici,“ komentoval jednání o nedůvěře vládě. Opozičním stranám závěrem vzkázal, že pokud chtějí složení vlády změnit, mají hnutí ANO porazit v příštích parlamentních volbách. 

Celý proslov premiéra Andreje Babiše si můžete přečíst zde.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme