Nabídnu mu spolupráci na projektech v Sýrii, říká premiér Babiš o setkání s Billem Gatesem

Premiér Andrej Babiš z hnutí ANO se ve čtvrtek ráno v Bruselu setká s Billem Gatesem. O schůzku požádal Gates a jeho nadace. U příležitosti euroasijského summitu se potkává i s dalšími premiéry. Babiš Radiožurnálu prozradil, že se chce se zakladatelem Microsoftu bavit o možných investicích v Sýrii.

Praha (Aktualizováno: 21:20 17. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bill Gates během panelové diskuze ve Washingtonu na snímku z dubna 2018. | Foto: Yuri Gripas | Zdroj: Reuters

„Na setkání se těším, protože se ho zeptám, jestli by s námi nechtěl participovat na nějakých projektech v Sýrii. Uvidíme, s čím přijde,“ řekl pro Radiožurnál Andrej Babiš.

Schůzku podle něj inicioval sám Bill Gates, který se během summitu chce setkat s premiéry více zemí. Setkání jsou plánována vždy na půl hodiny. 

‚Na jeho knihy čekám jako na Hvězdné války.‘ Gates nejčastěji doporučuje díla česko-kanadského vědce

Číst článek

Český premiér před několika dny hovořil o tom, že Praha hodlá pomáhat lidem zasaženým syrskou válkou přímo v jejich zemi, například stavbou bytů či škol.

Gates se v posledních letech soustředí na charitativní činnost. Nadace, kterou založil s manželkou Melindou, pomáhá například se zlepšováním zdravotní péče v Africe.

Ve čtvrtek má Gates jménem své nadace podepsat s komisařem pro mezinárodní spolupráci a rozvoj Nevenem Mimicou dohodu o „významném finančním příspěvku“ nadace do Evropského plánu vnějších investic.

Peníze mají podle Evropské komise sloužit na rozvoj diagnostických zdravotnických služeb v subsaharské Africe. Právě Afrika je z pohledu EU v mnoha oblastech klíčovým kontinentem, podpora a rozvoj tamních států by například měla přispět ke snížení migračních tlaků směrem na sever do Evropy.

S Babišem by se podle dostupných informací mohl ve čtvrtek ráno Gates bavit nejen o rozvojové pomoci v Africe, ale třeba také o rozvoji digitální ekonomiky.

ČTK, pan, kah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme