Babiš navrhl, aby zastupitelství zastavilo jeho trestní stíhání kvůli Čapímu hnízdu

Na státní zastupitelství ve čtvrtek dorazil návrh, aby zastavilo trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli údajnému dotačnímu podvodu. Poslal ho tam advokát šéfa vlády Michael Bartončík, podle něhož je jeho návrh obsáhlý. Následovat mají podle něj návrhy na zastavení stíhání Babišovy manželky a dcery, které Bartončík také zastupuje.

Praha (Aktualizováno: 17:25 6. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český premiér Andrej Babiš během návštěvy Bílého domu 7. března 2019, zachycen fotografem agentury Reuters po schůzce s Donaldem Trumpem. | Foto: Jonathan Ernst | Zdroj: Reuters

„V informačním systému Městského státního zastupitelství v Praze již evidujeme podání třetího návrhu na zastavení trestního stíhání,“ potvrdil serveru iROZHLAS.cz mluvčí zastupitelství Aleš Cimbala. Později dodal, že celkový počet návrhů se zvedl na čtyři.

Premiér žádá o zastavení trestního stíhání kvůli tomu, že podle obhajoby předmětný skutek není trestným činem. Informuje o tom server Česká justice. Policie premiéra a dalších pět lidí navrhla obžalovat kvůli údajnému podvodu s padesátimilionovou dotací Evropské unie na stavbu rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo.

‚Skutek se nestal.‘ Aktéři kauzy Čapí hnízdo v čele s Babišem požadují zastavení trestního stíhání

Číst článek

Vedle Babiše čelí obvinění z dotačního podvodu také jeho manželka Monika, dcera z prvního manželství Adriana Bobeková, bývalí manažeři Farmy Čapí hnízdo Josef Nenadál a Jana Mayerová a také Babišův švagr Martin Herodes.

Jak napsal server iROZHLAS.cz, Mayerová a Nenadál již zastavení trestního stíhání proti nim navrhli. O návrzích nyní rozhodne státní zástupce Jaroslav Šaroch, stejně jako o případném podání obžaloby k soudu.

Společnost Farma Čapí hnízdo, tehdy ještě pod názvem ZZN AGRO Pelhřimov, patřila Agrofertu. V prosinci 2007 se firma přeměnila na akciovou společnost s akciemi na majitele. V létě 2008 získala evropskou dotaci v programu pro malé a střední podniky, na kterou by jako součást Agrofertu neměla nárok. Po několika letech se společnost vrátila pod Agrofert.

ogo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme