Babiš děkoval prezidentovi za podporu. Zopakoval, že neodstoupí

  • Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek ráno před cestou do Bruselu uvedl, že nikdy neodstoupí
  • Kromě toho ocenil, že ho prezident Miloš Zeman a senátor Jiří Čunek podpořili
  • Ke kauze v pátek promluvili představitelé Městského státního zastupitelství v Praze a policie. Ta uvedla, že se zatím bez odezvy pokouší kontaktovat Babiše mladšího

Praha (Aktualizováno: 7:38 16. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Nikdy neodstoupím, nikdy. Ať si to všichni zapamatují. Nikdy,“ řekl Babiš. „Pokud budu odvolaný, fajn,“ dodal. Celou záležitost vnímá jako puč a akci hodnou rozvědky.

Bondovka či konspirace. Jak hodnotí poslanci ČSSD a KSČM kauzu údajného únosu Babišova syna?

Číst článek

Premiér podle svého syna chtěl, aby opustil Česko kvůli případu dotace pro Čapí hnízdo, v němž oba čelí obvinění z dotačního podvodu. Premiérův syn řekl serveru Seznam Zprávy, že ho spolupracovníci jeho otce drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na ukrajinském poloostrovu Krym, anektovaném Ruskem.

Andrej Babiš médiím řekl, že jeho syn na Krymu byl, ale nebyl nikým unesen. Uvedl také, že jeho dospělý syn i dospělá dcera jsou psychicky nemocní. Babiš mladší v reakci na to obvinil svého otce ze lži. Babišův syn také serveru Seznam Zprávy sdělil, že k farmě Čapí hnízdo podepisoval nějaké dokumenty, ale prý nevěděl, co podepisuje.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Policie a žalobci

K událostem posledních dní v pátek promluvili představitelé Městského státního zastupitelství v Praze a policie. Údajný únos Babišova syna policie už dříve řešila, případ ale odložila. Po zveřejnění reportáže ho začala znovu prověřovat.

Babišův syn Andrej v e-mailu podle Seznam Zprávy uvedl, že si přeje být v kontaktu s vyšetřovateli, kteří případ řeší, policie pak na twitteru oznámila, že informace z e-mailu ověřuje, je v kontaktu se státním zastupitelstvím a je připravena provést s autorem e-mailu „neodkladné úkony dle zákona“.

dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme