Chorvatsko 0:0 Brazílie

Přehled tisku: pokuta pro Babiše od Černošic, válka o strojvedoucí a zápis do letních mateřských škol

Ve středečním Právu se dočtete, že premiér Andrej Babiš dostal od Městského úřadu v Černošicích pokutu 200 tisíc korun. Dopravci válčí o strojvedoucí, na českých železnicích je jich nedostatek, informuje E15. Deník Mf Dnes zase píše, že zdravotní pojišťovny budou hradit účinnější a šetrnější terapii při léčbě rakoviny. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Andrej Babiš (ANO) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Právo

Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš dostal od Městského úřadu v Černošicích pokutu 200 tisíc korun, zjistil deník Právo. A to za údajný střet zájmů v souvislosti s tím, že jako vysoký ústavní činitel ovládá některá média ze skupiny Mafra. Babiš se proti rozhodnutí odvolal. Doposud nebyla výše pokuty známá, radnice v Černošicích ani premiér oficiálně nezveřejnili ani výsledek řízení. Právo napsalo, že má informaci o výši částky z důvěryhodného zdroje, který je s rozhodnutím seznámen.

Babišovi právníci se odvolali proti rozhodnutí o střetu zájmů. Černošice předají spis Středočeskému kraji

Číst článek

Mf Dnes

Zdravotní pojišťovny začnou hradit účinnější a šetrnější terapii při léčbě rakoviny, píše Mf Dnes. Imunoonkologickou péči budou proplácet pacientům s nádorem plic pravděpodobně od března. Imunoterapie je založena na vyvolání reakce imunitního systému, který se s nádorovými buňkami v těle vypořádá. Tento typ léčby není vhodný pro všechny pacienty – lékaři ji nemůžou nasadit lidem s poruchami imunity. Podle onkologa Jindřicha Fínka může být imunologická péče pro pacienty s rakovinou plic dokonce účinnější než standardní chemoterapie.

Lidové noviny

Ministerstvo zdravotnictví převezme odpovědnost za případy, kdy povinné očkování způsobilo újmu na zdraví. Téma pro středeční Lidové noviny. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) uvedl, že by odškodnění mohlo být v řádech milionů korun. Stát však nepočítá s odškodněním v případě úmrtí po aplikaci vakcíny. Návrh zákona kritizuje veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová.

Přehled tisku: násilí na internetu a děti, léčebné konopí za pár stovek a pokuta pro Škodu Transportation

Číst článek

E15

Dopravci válčí o strojvedoucí, píše E15. V oboru chybějí stovky pracovníků a České dráhy se tak o ně přetahují se soukromými dopravními společnostmi. Národní dopravce v současnosti zaměstnává tři a půl tisíce strojvedoucích, do naplnění stavu stále chybí 150 lidí. Roční příprava jednoho strojvedoucího pak České dráhy stojí milion korun. Soukromí dopravci Českým drahám přetahují právě zaškolené a připravené strojvedoucí.

Deník

Začaly zápisy do letních mateřských škol. Přijetí dětí ale není automatické a kapacita školek je v prázdninových měsících omezená, upozorňuje Deník. Obvykle se mateřské školy střídají ve dvoutýdenních cyklech a vyjdou tak vstříc pracujícím rodičům.

Anna Macků Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme