Premiér Babiš k demonstracím: Čím víc peněz pumpujeme, tím víc jsou lidé nespokojení

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl v pondělí k protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš z ANO. K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci. Dodal také, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace na Letné se zúčastnilo podle organizátorů zhruba 200 až 250 tisíc lidí | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Česká republika se nikdy neměla tak dobře jak teď. Nikdy. Jsme jedna z nejbezpečnějších zemí. Tolik peněz, co naše vláda napumpovala do ekonomiky, platů, investic, vědy a výzkumu, sociálu,“ prohlásil premiér Andrej Babiš.

„Člověk má z toho pocit, že čím víc peněz pumpujeme, tím víc jsou lidé nespokojeni. Je to zvláštní situace,“ dodal k nedělní demonstraci za nezávislou justici a lepší vládu na Letné.

Musíme zůstat v pohotovosti, řekl Minář zaplněné Letné. Na listopad ohlásil další demonstraci

Číst článek

„Nicméně si myslím, že jste všichni inteligentní, čtete noviny, a pokud máte nějaké pochybnosti nebo se chcete na něco zeptat, klidně mi napište e-mail nebo pošlete esemesku a já vám poradím, jak komunikovat,“ dodal směrem k ekonomickým diplomatům.

Podle organizátorů ze spolku Milion chvilek přišlo na úvod demonstrace zhruba 250 tisíc lidí, policie účast odhadla na 200 tisíc. Podle operátora T-Mobile se demonstrace zúčastnilo 283 tisíc lidí.

Na další ze série protestů, která začala na konci dubna, lidé přijeli z celé republiky i ze zahraničí. Další demonstraci na Letné organizátoři ohlásili na 16. listopadu.

Babiš už v neděli uvedl, že nesouhlasí s tvrzením demonstrantů, že by on či vláda zasahovali do nezávislosti justice. Některé projevy byly podle něj neuvěřitelné.

OBRAZEM: Největší demonstrace od listopadu 1989? Letnou zaplnil protest za nezávislost justice

Číst článek

„Byl to prý dnes pestrý proud lidí, kteří hovořili o nezávislosti justice, u toho mě posílali rovnou do kriminálu, našeho pana prezidenta (Miloše Zemana) do rakve, a třeba by i znárodňovali soukromé společnosti. Neuvěřitelné. Ale i tohle jsou názory, které můžou v demokracii zaznít, i když normální člověk si o nich tedy může myslet své,“ uvedl v neděli v SMS zprávě premiér.

Ocenil, že v Česku mohou lidé 30 let po revolučním roce 1989 svobodně demonstrovat a vyjadřovat své názory.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme