Policie prověřovala únos Babišova syna. Závěry vyšetřování podezření nepotvrdily

Pražští policisté prověřovali před několika měsíci únos Andreje Babiše mladšího. Píše o tom server Neovlivní a informaci serveru iROZHLAS potvrdil i mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Syna premiéra v demisi a šéfa ANO měl kdosi proti jeho vůli držet v zahraničí. Informace se ale nakonec nepotvrdila.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předsed hnutí ANO Andrej Babiš | Zdroj: Reuters

Kriminalistický ústav dostal koncem loňského roku e-mail, že jeho autora kdosi drží na Ukrajině proti jeho vůli. Pisatelem byl právě Andrej Babiš mladší, syn premiéra v demisi Andreje Babiše z prvního manželství, informuje server Neovlivní.

Případ začali prověřovat kriminalisté prvního policejního obvodu, kteří o spolupráci poprosili právníky Babišovy rodiny.

Získali od nich pouze fotografii, na které byl se svou matkou Beatou v Bratislavě. A v rukou měli časopis s příslušným datem. Policisté proto případ uzavřeli s tím, že Babišovi mladšímu žádné nebezpečí nehrozí.

„Mohu potvrdit, že kriminalisté prvního policejního obvodu získali poznatky o možném protiprávním jednání tohoto charakteru. Nicméně prošetřováním zjistili, že k žádnému takovému jednání nedošlo,“ potvrdil pro server iROZHLAS.cz mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Požádali jsme o vyjádření také předsedu vlády v demisi Babiše. Ten zatím na zaslanou SMS nereagoval.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme