Odvolaný ředitel kyberúřadu Navrátil: Babiš věděl o varováních před Huawei předem, tvrdil ale opak

Odvolaný šéf Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Dušan Navrátil pro Radiožurnál potvrdil, že premiér Andrej Babiš věděl o varování kyberúřadu, které se vztahovalo k aktivitě Huawei a ZTE, a to minimálně 11 dní dopředu. Premiér přitom úřadu několikrát vyčetl, že varování bylo nečekané a bylo obtížné jej tlumočit veřejnosti.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Andrej Babiš minulý rok prohlásil, že kyberúřad situaci spojenou s varováním před Huawei a ZTE nezvládl | Foto: Michaela Danelová, Český rozhlas/Profimedia | Zdroj: Koláž iROZHLAS

„Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost situaci nezvládl,“ prohlásil Babiš minulý rok na vídeňském fóru Evropa Afrika. Varování označil za překvapivé a zároveň nedomyšlené.

Vláda odvolala ředitele úřadu pro kyberbezpečnost Navrátila, stěžoval si na něj Babiš

Číst článek

Bývalý ředitel kyberúřadu Dušan Navrátil ale tvrdí, že vládu i bezpečnostní služby s materiálem seznámil dopředu, a to na konci listopadu ještě před setkáním bezpečností rady státu, které proběhlo 6. prosince.

„Bezpečnostní rada státu za účasti premiéra i většiny ministrů tuto problematiku projednávala,“ prohlásil Navrátil.

Samotné varování úřad vydal 17. prosince 2018. Premiér na dotaz zaslaný v SMS zprávě během úterního dne nereagoval.

Jana Magdoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme