Babiš: Omezením 33 poboček finančních úřadů ušetří stát 680 milionů. Chceme digitalizovat

Na plánovaném omezení činnosti 33 poboček finančních úřadů ušetří stát v dlouhodobé perspektivě 680 milionů korun, řekl v úterý novinářům premiér Andrej Babiš (ANO) po jednání s předsedou Svazu měst a obcí Františkem Luklem. Obce dostaly na schůzce, které se účastnila i generální ředitelka finanční správy Tatjana Richterová, slib, že i po omezení provozu bude na těchto úřadech zachována možnost konzultací.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Andrej Babiš (ANO) | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

„Nepůjde jen o podatelny,“ uvedl Lukl, jehož svaz omezení kritizuje kvůli dopadu na život v malých obcích.

Finanční úřad otevřený pár dnů je nadstandard? Starosta Moravského Krumlova kritizuje omezení provozu

Číst článek

Finanční správa nedávno oznámila, že v prvním pololetí příštího roku omezí činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy.

Změny v činnosti úřadů souvisí s plánem snížit počet pracovníků a provozních nákladů finanční správy a snahou státu převést správu daní do digitalizovaných služeb. „Všichni chceme digitalizovat, tedy cíl je, aby občané, živnostníci a firmy chodili minimálně na úřady,“ uvedl Babiš. Dodal, že daňový portál by měl začít fungovat v prosinci příštího roku.

Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa. Podle finanční správy rozsah služeb pro občany zůstane stejný.

Finanční správa má nyní 201 územních pracovišť. Z toho 23 územních pracovišť již od června 2016 funguje v režimu 2+2, tedy dva dny v týdnu v nich působí dva úředníci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme