Babišova vláda nepadla. Lidé proti premiérovi protestovali v ulicích

  • Babišova vláda ANO a ČSSD bude dál vládnout s důvěrou sněmovny, i díky komunistům. Pokus opozice nebyl úspěšný.
  • Poslanci a poslankyně měli v pátek na programu pouze jediný bod. Šestice opozičních stran se ve sněmovně pokusila svrhnout vládu v čele s premiérem a šéfem ANO Andrejem Babišem.
  • Pro vyslovení nedůvěry neměli ODS, Piráti, SPD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN dostatek hlasů. Disponovali pouze 92 poslanci, k pádu vlády je zapotřebí 101 hlasů. Zákonodárci ANO, ČSSD i KSČM sice vládu podpořili, sociální demokraté ale odešli při hlasování ze sálu.
  • Předseda nejsilnější opoziční strany ODS Petr Fiala označil Babiše za bezpečnostní riziko pro post premiéra. Předseda vlády pak veškeré pochybnosti odmítl a zopakoval, že sám neodstoupí.
  • Důvodem k hlasování o nedůvěře byly nejasnosti kolem cesty premiérova syna Andreje Babiše mladšího do Moskvy a na Krym. Babiš mladší tvrdí, že ho tam proti jeho vůli odvezl otcův pracovník Petr Protopopov. Premiér to odmítá s tím, že jeho syn je nemocný a trpí schizofrenií.

Praha (Aktualizováno: 21:10 23. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniela Brodcová, ako, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme