Rezignací by Babiš dal najevo, že chápe veřejnost, říká Roll z Milionu chvilek

Pokud Andrej Babiš (ANO) nesplní požadavky spolku Milion chvilek pro demokracii, budou pokračovat masové demonstrace, říká v Interview Plus místopředseda spolku Benjamin Roll. Budoucnost vidí v regionech, v nichž chce vzbudit aktivitu. Podporu voličů vnímá jako důsledek roztříštěnosti opozice. „Jeho voliči nevidí alternativu.“

Video Praha (Aktualizováno: 12:42 18. 11. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O víkendu proběhla demonstrace na Letenské pláni, na které zazněly požadavky, aby premiér Andrej Babiš (ANO) do konce roku odvolal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). Ve vysílání Českého rozhlasu Plus o záměrech spolku hovořil jeho místopředseda Benjamin Roll. Moderoval Michael Rozsypal.

Co požadují organizátoři protestu na Letné? Babišovu rezignaci, spolupráci politiků i zdravou krajinu

Číst článek

Členové Milionu chvilek se minulý týden setkali se zástupci opozice, která jejich požadavky kvitovala. „Byli vlídní a podporující naše aktivity. Jsou rádi, že vyzýváme lidi, aby řešili situaci politicky. Aby kandidovali do stran,“ uvedl Roll. 

Místopředseda spolku naznačil snahu Milionu chvilek přesunout demonstrace do regionů. „Regiony hrají klíčovou roli, už nyní probíhají demonstrace ve více než 170 obcích. Má to potenciál, lidé z menších obcí konečně vidí, že tady máme nějaký problém. To bude i do budoucna zásadní,“ uvedl.

Cíl: voliči ANO

Snahy akcí spolku dle Rolla cílí především na voliče či potenciální voliče hnutí ANO „Logika akcí je o lidech, kteří pak mohou mluvit se svými známými, kteří volí ANO. Právě konkrétní lidé, kteří se přidali k našim vizím, mohou mít vliv na tyto lidi.“

Komentátor Šídlo: Ať to napsal kdokoli, pronesl Babiš 17. listopadu nejlepší projev své politické kariéry

Číst článek

Za nejdůležitější považuje spolupráci opozice a změnu volebního zákona, který znevýhodňuje voliče menších stran. Příští 17. listopad 2020 by měla opozice představit společnou vizi nebo program, říká.

Roll v rozhovoru nezpochybnil, že hnutí ANO vyhrálo ve volbách. „Měli by najít náhradu ze svých řad, zmizel by principiální problém a Andrej Babiš by dal najevo, že chápe veřejnost,“ uvedl. 

Za zavřenými dveřmi 

Babiš poněkolikáté odmítl veřejný dialog s představiteli spolku. „Nechceme se s ním scházet za zavřenými dveřmi. Chceme, aby se veřejně vyjádřil ke všem signatářům a demonstrantům,“ reaguje Roll.  

„On se vnímá jako šéf a má zaměstnance, anebo nepřátele. A to není v demokracii v pořádku.“.

Zástupci Milionu chvilek pro demokracii se minulý týden sešli se zástupci opozičních stran. „Byli vlídní a podporující naše aktivity. Jsou rádi, že vyzýváme lidi, aby řešili situaci politicky. Aby kandidovali do stran,“ uvedl Roll.

nkr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme