Hamáček k cestě do Moskvy: Dohodli jsme se s premiérem, že se v pondělí musím zúčastnit vlády

Vicepremiér a ministr zahraničí Jan Hamáček z ČSSD neodletí do Moskvy, aby se mohl v pondělí zúčastnit pondělní schůze vlády. V sobotu ráno to uvedl na svém twitteru s tím, že se na tom dohodl s premiérem Andrejem Babišem z hnutí ANO. Ten s cestou nesouhlasil. Jan Hamáček měl v Moskvě jednat o nákupu vakcíny Sputnik V.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Hamáček | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Babiš dal v minulých dnech opakovaně najevo, že s cestou nesouhlasí. Dokonce uvedl, že „vakcíny nejsou agendou pana Hamáčka“ a že „cesta není ideální“.

Hamáček neodletí do Moskvy jednat o Sputniku V. Babiš potvrdil zrušení cesty

Číst článek

V pátek premiér při návštěvě Moravskoslezského kraje řekl, že Hamáčkovi doporučil do Moskvy necestovat, protože na to podle něj není vhodná doba. Kromě Babiše kritizovala v pátek cestu také část opozice ve sněmovně.

V pátek dopoledne přitom s cestou stále počítalo i ministerstvo vnitra, které mělo zajistit letadlo.

Ministr vnitra oznámil plán jet do Moskvy jednat o vakcíně už ve středu. Řekl ale, že dodávky ruské vakcíny by byly využity, až Sputnik V schválí Evropská léková agentura (EMA).

Právě na verdikt evropského regulátora Česko čeká. Jak uvedl premiér, do země by bylo možné okamžitě dovést až 300 tisíc dávek ruské vakcíny. O její dovezení se dlouhodobě zasazuje také prezident Miloš Zeman.

Součástí Hamáčkovy delegace v Moskvě měl být i bývalý šéf slovenského parlamentu Andrej Danko. Podle jeho vyjádření pro Deník N se měl Hamáček v Moskvě setkat s ruským ministrem průmyslu a obchodu Denisem Manturovem.

K mé plánované cestě do Moskvy - včera jsme se s panem premiérem dohodli, že je nutná má účast na pondělním jednání vlády.

08:11 – 17. 04. 2021

27 355

jbi, dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme