Babiš reaguje na zprávy o svých dětech. ‚Mého syna nikdo neunesl,‘ tvrdí

Premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý serveru iROZHLAS sdělil, že jeho syn Andrej Babiš mladší je psychicky nemocný, bere léky a musí být pod dohledem. Premiér tak reagoval na výroky svého syna, který tvrdí, že ho otcovi spolupracovníci drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na Krymu. Podle Babiše jeho syn nebyl unesen, ale odjel z Česka dobrovolně.

Praha (Aktualizováno: 9:57 13. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš z ANO | Foto: Jean-Francois Badias | Zdroj: ČTK/AP

„Můj syn je psychicky nemocný. Bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku,“ uvedl v úterý pro iROZHLAS.cz premiér Andrej Babiš a dodal, že jeho dcera trpí bipolární chorobou. Jeho vyjádření zaslala redakci SMS zprávou na dotaz mluvčí Lucie Kubovičová.

Premiér tak reagoval na informace, které se objevily v médiích v souvislosti s vyšetřováním kauzy Čapí hnízdo. 

Bipolární porucha

Je známá také jako maniakální deprese (MD). Jedná se o závažnou duševní poruchu, která se projevuje střídáním mánie (manická epizoda) a deprese (bipolární deprese). Depresivní nebo manická fáze může při jednom cyklování trvat několik dnů až týdnů, někdy i měsíců. (zdroj: Wikipedie)

„Mého syna nikdo neunesl, z České republiky odjel dobrovolně. Tuto věc prošetřovala policie a sama došla k závěru, že se únos nikdy nestal. Odmítám tuto manipulaci a nehorázný tlak novinářů na orgány činné v trestním řízení. Je mi líto, že se tady pořádá hon na moji rodinu, který jsem jim svým vstupem do politiky způsobil.“

Únos na Krym

Reportérům serveru Seznam Zprávy Babišův syn řekl, že na Ukrajině pobýval nedobrovolně. Dodal, že jeho otec chtěl, aby kvůli kauze Čapí hnízdo zmizel z Česka a že k farmě Čapí hnízdo podepisoval nějaké dokumenty. Prý ale nevěděl, co podepisuje.

Opozice chce kvůli Čapímu hnízdu hlasovat o nedůvěře vládě. ANO mluví o hyenismu novinářů

Číst článek

Podle serveru se premiérův syn zdržuje ve Švýcarsku a v minulosti se dostal do Národního ústavu duševního zdraví. Právě v tomto zařízení se měl setkat s psychiatričkou Ditou Protopopovou. Ta letos kandidovala v komunálních volbách za hnutí ANO a je autorkou lékařské zprávy o zdravotním stavu Babiše mladšího, zaslané policii.

Podle Babiše mladšího manžel psychiatričky po vypuknutí kauzy Čapí hnízdo odvezl Babišova syna na ukrajinský poloostrov Krym, který anektovalo Rusko.

„Zneužil (Protopopov) toho, že můj otec chtěl, abych zmizel kvůli stíhání Čapího hnízda. Zneužil toho, že byl můj pečovatel,” řekl Seznamu Babiš junior.

dbr, haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme