Pocit asi ještě budu mít, teď není chvíle, řekl Babiš o zastavení stíhání v kauze Čapí hnízdo

Městské státní zastupitelství v Praze po téměř čtyřech letech vyšetřování zastavilo stíhání všech aktérů v kauze Čapí hnízdo. Premiér Andrej Babiš (ANO) v případu čelil obvinění z údajného dotačního podvodu. Vedoucí městský státní zástupce Martin Erazím zdůvodnil rozhodnutí tím, že Farma Čapí hnízdo splnila podmínky malého a středního podniku a na podporu z unijních peněz měla nárok. Babiš zopakoval, že od počátku tvrdil, že je nevinný.

Praha (Aktualizováno: 16:52 13. 9. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Babiš na tiskové konferenci po jednání o penězích pro zdravotnictví uvedl, že nechce zastavení stíhání blíže komentovat. „Jediný komentář k tomu, že je to nějaké překvapení, bych odkázal na 13. květen 2018, kdy Právo a Novinky psaly o vyjádření pana státního zástupce, kde v nějakém dokumentu uvádí, že závěr policie o tom, že skutek, pro který je trestní stíhání zahajováno, byl spáchán, není konečný a nemusí být ani v dané míře hodnověrný,“ řekl. Uvedl, že ještě nemá veškeré informace. Jeho advokát již rozhodnutí dostal. 

Podobně hovořil také šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který byl původně v kauze také stíhán. Jeho stíhání ale skončilo již v květnu. 

„Tady byla tři a půl roku štvanice na mě a na moji rodinu,“ řekl dále Babiš. Dodal, že cítil tlak ze strany médií a že byl přesvědčen o nevině všech stíhaných. „Takže není pravda, že by to bylo překvapení,“ řekl. Justice je podle něj nezávislá. 

Stíhání kromě premiéra Babiše čelila i jeho žena Monika, dcera Adriana Bobeková, švagr Martin Herodes a také bývalí členové společnosti Farma Čapí hnízdo Jana Mayerová a Josef Nenadál. Zastavení trestního stíhání se zatím netýká premiérova syna Andreje.

Gabriela Knížková, pak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme