‚Nevidím důvod k deaktivaci.‘ Krizový štáb by měl fungovat v nynějším režimu, přeje si premiér Babiš

Ústřední krizový štáb, který vláda obnovila kvůli koronavirové pandemii loni v září, by měl podle premiéra Andreje Babiše (ANO) dál fungovat v nynějším režimu. Babiš sdělil, že s ohledem na přetrvávající epidemii covidu-19 nevidí důvod k jeho deaktivaci. Štáb nyní zasedá přibližně jednou měsíčně.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš | Foto: David W Černý | Zdroj: Reuters

Krizový štáb kabinet poprvé aktivoval loni v březnu, kdy se jeho předsedou stal pozdější ministr zdravotnictví Roman Prymula. Po dvou týdnech vedení štábu převzal vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), činnost pak štáb ukončil 11. června. Obnoven byl znovu pod Hamáčkovým vedením loni 21. září při další vlně epidemie.

Babiš sdělil, že štáb je stále aktivován. „Zasedá přibližně jednou za měsíc, respektive dle potřeby. Situace ohledně covidu-19 stále v nějaké podobě přetrvává, zatím neshledávám důvod k úplné deaktivaci krizového štábu,“ uvedl předseda vlády.

Další schůze

Štáb naposledy jednal 6. října, příště se má sejít 3. listopadu, sdělil Ondřej Krátoška z tiskového odboru ministerstva vnitra. „V případě potřeby může předseda Ústředního krizové štábu svolat jednání i v dřívějším termínu, zejména jako reakci na aktuální informace o epidemické situaci související s onemocněním covid-19,“ dodal.

Krizový štáb se v zimě a na jaře scházel k plenárním zasedáním každý týden, později přešel na čtrnáctidenní režim. V červenci Hamáček uvedl, že schůzky budou zhruba jednou za měsíc. „V tom bych to nechal, pokud zůstaneme ve fázi stagnace,“ uvedl tehdy. Štáb podle něj má fungovat nejméně do té doby, než přestane platit pandemický stav.

Poprvé zasedl krizový štáb kvůli koronaviru v polovině března 2020 i přes Babišův nesouhlas. Premiér poté prosadil, aby štáb vedl tehdejší náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Až po dvou týdnech se vedení ujal ministr vnitra Hamáček.

vtk, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme