Jsme připraveni diskutovat, připustil Babiš zmírnění povinnosti starostů předkládat majetková přiznání

Starostové se možná dočkají zmírnění povinnosti předkládat majetková přiznání. Premiér Andrej Babiš (ANO) je ochoten změny i přes negativní stanovisko vlády ještě probrat v Poslanecké sněmovně. Uvedl to v pondělí po setkání se zástupci Svazu měst a obcí a Sdružení místních samospráv.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO)

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) | Foto: Jakub Dospiva | Zdroj: ČTK

„Za mě určitě jsme připraveni o tom diskutovat," uvedl Babiš. Záležitost projedná ve středu poslanecký klub ANO. Kompromisní verzi zmírnění na základě novel ANO a STAN by pak měla najít skupina zástupců sněmovních stran pod vedením předsedy sněmovny Radka Vondráčka (ANO).

3:30

Desítky starostů a radních rezignovaly. Registr majetku označují jako návod pro zloděje

Číst článek

„Pan předseda sněmovny Vondráček zorganizuje jednání předsedů všech parlamentních stran a hnutí. Vnímám argumenty, rozumím tomu,“ citoval Babiše Radiožurnál. Vláda podle něj při projednávání úprav neměla k dispozici informace o rezignacích starostů a radních, kteří se rozhodli vzdát se obecních funkcí.

Vláda podle premiéra při projednávání úprav neměla k dispozici informace o rezignacích starostů a radních, kteří se rozhodli vzdát se obecních funkcí. Podle předsedy Svazu měst a obcí Františka Lukla jsou jich už desítky.

Podle předsedy Sdružení místních samospráv Stanislava Polčáka hrozí, že se zejména na malých obcích na podzim nepodaří najít dostatek kvalitních zájemců o funkce na radnicích, obce by pak musely řídit správci ministerstva vnitra.

Jedna z novel by měla zbavit starosty, místostarosty a radní, kteří tyto funkce nevykonávají na plný úvazek, povinnosti zveřejňovat v centrálním registru informace o veškerém svém majetku, což navrhli poslanci KDU-ČSL. Poslanci STAN pak navrhli, aby informace o majetku nebyly veřejné bez omezení - zájemci by se do registru mohli dostat jen na základě individuální žádosti.

Barbora Valášková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme