Babiš tlačí na Murína. S šéfem generální inspekce zahájil kázeňské řízení, ten se bude bránit

Premiér a šéf ANO Andrej Babiš zahájil kázeňské řízení s ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů Michalem Murínem kvůli údajnému spáchání přestupku. Radiožurnálu to v pondělí sdělil mluvčí inspekce Ivo Mitáček. Kázeňské řízení je neveřejné. Murín se v něm chce bránit všemi zákonnými možnostmi, které má.

Aktualizujeme Praha (Aktualizováno: 15:45 19. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Michal Murín a premiér v demisi Andrej Babiš z hnutí ANO | Foto: ČTK/Milan Malíček, Právo, Profimedia | Zdroj: koláž iRozhlas.cz

Šéf GIBS Michal Murín v pondělí obdržel dokument, podle kterého s ním bylo zahájeno kázeňské řízení o přestupku.

„Ředitel GIBS Michal Murín se s dokumentem seznámil a využije všech svých zákonných oprávnění, která jsou dána procesem tohoto kázeňského řízení," uvedl pro Radiožurnál mluvčí inspekce Ivo Mitáček.

Šéf GIBS Murín zdržoval vyšetřování, odmítl prozradit zdroj, píšou žalobci v podnětu na kázeňské řízení

Číst článek

„Vzhledem k povaze zahájeného kázeňského řízení o přestupku se nemůže vyjadřovat k obsahu a skutečnostem v dokumentu ani k důvodům jeho zahájení, případně k dalším informacím," dodal.

Mitáček zároveň upozornil, že Murín i nadále zůstává ve funkci ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Premiér Andrej Babiš už minulý týden oznámil, že hodlá šéfa GIBS Michala Murína dočasně zprostit výkonu služby.

Ze zákona o služebním poměru vyplývá, že člen bezpečnostního sboru může být zproštěn výkonu služby, pokud je podezřelý ze spáchání trestného činu, kázeňského přestupku nebo jednání, které má znaky přestupku.

ztr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme