Minář z Milionu chvilek odmítl, že by posílal Babišovi ‚polovýhružné‘ SMS. Na duelu trvá

Lídr protivládních demonstrantů Mikuláš Minář odmítl, že by psal „polovýhrůžné“ SMS zprávy premiérovi Andreji Babišovi (ANO), jak předseda vlády v úterý v reakci na úterní protest na pražském Václavském náměstí napsal serveru iROZHLAS. Minář uvedl, že premiér má do 28. května možnost přijmout jeho výzvu k televiznímu duelu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lídr protivládních demonstrantů Mikuláš Minář | Foto: Petr Hloušek | Zdroj: Právo / Profimedia

Andrej Babiš v úterý serveru iROZHLAS.cz napsal, že Mikuláš Minář, předseda spolku Milion chvilek pro demokracii, využívá demonstrace ke svému vlastnímu zviditelnění. „Dokonce mi od něj pravidelně chodí SMS v různých nočních hodinách, které jsou polovýhružné,“ napsal Babiš.

Babiš odpovídá na výzvu protestujících k televizní debatě: Nevidím důvod reagovat, ať si založí stranu

Číst článek

Minář připustil, že si s Babišem SMS vyměnil. „Nešlo však o žádné tzv. polovýhružky, ale o faktické informace. Vždy jsem ho s předstihem informoval, co požadujeme. A žádal jsem jej, aby nás začal brát vážně,“ konstatoval Minář.

Spor o televizní duel

Demonstranti tento týden protestovali na pražském Václavském náměstí, které podle reportérky Radiožurnálu zaplnili až k Vodičkově ulici. Z pódia Minář vyzval Babiše k televiznímu duelu: „Vyzýváme vás, obhajte své kontroverzní kroky veřejně, přestaňte mlžit a postavte se mi jako chlap v televizní debatě.“

Babiš ale debatu odmítl. Podle Mináře ale byla premiérova odpověď vyhýbavá. „Jenom potvrzuje, že se bojí a že nemá co říct. Místo jasné odpovědi na naše argumenty a požadavky odvádí pozornost, převádí problém do osobní roviny, vymlouvá se a vyhýbá se odpovědi,“ uvedl hlavní organizátor protivládních demonstrací.

Lidé na Václavském náměstí protestovali proti Benešové i Babišovi. Pořadatel vyzval premiéra k debatě

Číst článek

Babiš podle Mináře svou neochotou přijmout nabídku debatovat v televizi jen posiluje domněnku, že mu nejde o nezávislost justice, ale o získání vlivu nad svou kauzou. „Pokud premiér není schopen desítkám tisíc lidí normálně odpovědět a obhájit své kroky před celým národem, ať se potom nediví, že se do ulic vydává stále víc lidí,“ dodal. Doufá, že Babiš postoj změní.

Politická strana

Za týden se plánují demonstranti sejít v regionech, začátkem června opět v metropoli. Protest se tento týden konal už čtvrtý týden v řadě v reakci na jmenování Marie Benešové (za ANO) ministryní spravedlnosti. Demonstranti požadují její demisi kvůli obavám o nezávislost justice v souvislosti s Babišovým stíháním v kauze Čapí hnízdo. Babiš i Benešová pochybnosti odmítají.

Předseda vlády také v úterý Mináře vyzval, aby si založil vlastní politickou stranu a utká se podporu voličů ve volbách. „To je totiž legitimní prostředek, jak může změnit poměry ve společnosti, se kterými je očividně nespokojen,“ dodal Babiš.

Minář tento návrh odmítnul. „Nám dává legitimitu 350 tisíc lidí, kteří podepsali petici za slušného premiéra, a desítky tisíc lidí, kteří opakovaně naplňují náměstí po celé zemi a staví se za naše požadavky,“ uvedl.

och, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme