Další změny ve vládě. Brabec odchází z postu vicepremiéra, nahradí ho Schillerová a Havlíček

Menšinová vláda ANO a ČSSD pod vedením Andreje Babiše (ANO) bude mít od úterý tři vicepremiéry. Dosavadního místopředsedu kabinetu Richarda Brabce (ANO) na pozici vystřídají ministryně financí Alena Schillerová a nový šéf resortu průmyslu a obchodu Karel Havlíček (oba za ANO). Jejich jmenování k 30. dubnu již podepsal prezident Miloš Zeman, informovala Česká televize.

Praha (Aktualizováno: 15:34 26. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Havlíček potvrdil, že bude místopředsedou vlády pro hospodářství. Schillerová má mít podle serveru IHNED.cz na starosti ekonomiku a finance. Se změnou Babiš minulý týden informoval ministra vnitra a prvního místopředsedu vlády Jana Hamáčka (ČSSD). Protože vicepremiéři nemají silnější hlas, poměry v kabinetu se nezmění.

Nastupující ministr průmyslu Havlíček: Mé pracovní tempo je vražedné, za workoholismus se nestydím

Číst článek

Rozhodnutí rozšířit počet vicepremiérů a změnit náplň jejich práce Babiš vysvětlil potřebou reagovat na změny ve struktuře hospodářství.

„Musíme popsat závislost na jednotlivých oborech a řešit problémy pracovní síly,“ řekl Babiš v rozhovoru pro Hospodářské noviny, který citoval server IHNED.cz.

Mluvčí ANO Vladimír Vořechovský ČTK řekl, že Babiš změnu s dosavadním místopředsedou vlády Brabcem, který nyní doprovází prezidenta Zemana v Číně, předem probral.

Řada změn

Nejde o jediné změny ve vládě v poslední době. Ve čtvrtek 18. dubna ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) oznámil, že se rozhodl skončit ve funkci. Demisi podá k 30. dubnu, poté se vrátí zpět na úřad vlády.

Babiš poté oznámil, že navrhne do čela resortu bývalou nejvyšší státní zástupkyni Marii Benešovou.

Dříve oznámil svůj konec ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) a ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO). Ťoka nahradí náměstek Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Vladimír Kremlík a Novákovou už zmíněný Karel Havlíček.

Změny budou pouze na pozicích spadajících ve vládě pod kontrolu ANO, ČSSD výměnu svých ministrů podle Hamáčka neplánuje.

och, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme