Kalousek chce po Babišovi omluvu za ‚ožralu a zloděje zlodějského‘. Premiér ji odmítá

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek bude chtít po premiérovi a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi omluvu. Vadí mu výroky, které na jeho adresu pronesl předseda vlády během schůze k vyslovení důvěry vládě. Babiš nazval Kalouska „zlodějem zlodějským“, ožralou a tykal mu. Exministr financí mu předtím řekl, že fňuká a kňourá. Babiš ale ve čtvrtek řekl, že se neomluví.

Video Praha (Aktualizováno: 17:01 12. 7. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Dopustil se veřejně velmi hanlivých, ale především nepravdivých výroků, že jsem zabíjel lidi na padácích, že jsem zloděj, že jsem byl opilý,“ řekl pro Radiožurnál exšéf TOP 09 Miroslav Kalousek.

VIDEO: ‚Je zase vožralej, zloděj zlodějský. Nebudeš mi tady vykládat o StBácích,‘ řekl Babiš Kalouskovi

Číst článek

„Disponuji přímými důkazy, že ty výroky jsou nepravdivé, takže pan premiér bude vyzván k omluvě. Snad nahlédne, že se unáhlil a omluví se sám,“ poznamenal.

Doufá také, že spor neskončí u soudu v občanskoprávním řízení. Na sněmovní výbor se ale kvůli výrokům premiéra Andreje Babiše obracet nebude. „To má vždycky nějaký politický charakter. Já tím nechci už tak složitou atmosféru ve sněmovně zatěžovat," vysvětlil.

‚Sprostě mne uráží‘

Babiš se nemíní omlouvat. Novinářům to ve čtvrtek řekl před odjezdem ze summitu Severoatlantické aliance v Bruselu. Babiš uvedl, že neplánuje ani podávat trestní oznámení na demonstranty, kteří po něm házeli předměty, když mezi ně během středečního zasedání přišel před budovu dolní komory Parlamentu.

Ondráček neřekl vládě ano. ‚Byl jsem ve sněmovně a nebyl opilý ani jinak indisponovaný,‘ napsal

Číst článek

Babiš kritizuje Kalouska dlouhodobě, už od svého vstupu do politiky. „Pan Kalousek mne uráží permanentně, stačí se podívat na jeho twitter, jak sprostě mne uráží,“ uvedl. „Urážel i mojí rodinu a jsou momenty, kdy si to zkrátka nenechám líbit,“ citoval Babiše Radiožurnál.

Dodal, že existují nahrávky, na kterých Kalousek není schopen mluvit, protože má v sobě dvě nebo tři promile. „Pro mne vždycky to byl symbol korupce,“ řekl Babiš.

S policií nemíní řešit incident, kdy po něm demonstranti házeli předměty, například lahve. „Já určitě trestní oznámení nebudu podávat. Já jsem šel za těmi demonstranty, abych jim ukázal článek, kde pan Kalousek se chystal do vlády s panem (předsedou ČSSD Jiřím) Paroubkem za podpory komunistů,“ uvedl Babiš. Dodal, že kvůli létajícím předmětům z davu mu ochranka řekla, aby se vrátil ze sněmovní ulice zpátky do budovy.

Babiš vs. Kalousek

Roztržka mezi Babišem a Kalouskem vypukla ve středu večer při jednání Poslanecké sněmovny o důvěře druhé vládě.

10 momentů hlasování o důvěře: Schwarzenberg ‚předběhl‘ prezidenta, hodiny projevů a urážky

Číst článek

„Děláte všechno, co normální chlap nedělá. Bojíte se lidí s jinými názory, kňouráte, fňukáte, křivě přísaháte na zdraví svých dětí, podvádíte a kňučíte. Česká republika si zaslouží předsedu vlády, který s sebou nese název chlap. To vy nejste,“ prohlásil u řečnického pultu Kalousek.

Nevím, kolik má promile ožrala Kalousek dneska. Je zase ožralej jako obyčejně. Zloděj zlodějský. Nebudeš mě urážet a nebudeš mluvit o mých dětech,“ rozčílil se následně Babiš, který začal Kalouskovi tykat.

„Ty mi tady nebudeš vykládat o estébácích. Symbol korupce. A já si vyprosím, aby tady někdo mluvil o mých dětech,“ prohlásil také premiér. Kalousek později jejich spor ukončil se slovy, že se byl podrobit testům, aby vyvrátil nařčení, že požil alkohol.

ztr, jac, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme