Policie prošetřuje cestu Babiše mladšího na Krym jako zavlečení, snaží se s ním navázat kontakt

Policie se zatím neúspěšně snaží spojit s Andrejem Babišem mladším poté, co zaslal novinářům e-mail, ve kterém žádá o kontakt s vyšetřovateli. Věc údajného únosu premiérova syna na Krym policie zatím prověřuje jako možný trestný čin zavlečení, sdělil novinářům šéf pražské policie Jan Ptáček.

Video Praha (Aktualizováno: 11:59 16. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na základě odvysílané reportáže Televize Seznam zahájila policie úkony v trestném řízení pro podezření ze spáchání trestného činu zavlečení,“ sdělil na brífinku šéf pražské policie Ptáček. 

Podle něj policie po Babišovi mladším nepátrala, protože k tomu neměla důvod. Novou informací je však e-mail zaslaný novinářce, v němž Andrej Babiš ml. usiluje o kontakt s Policií ČR. „Od včerejška se snažíme o navázání kontaktu s pisatelem. Zatím je kontakt bez odezvy,“ uvedl dále Ptáček. 

Babiš: Nikdy neodstoupím, nikdy. Nechť si to všichni zapamatují

Číst článek

Na začátku tiskové konference zaznělo, že je potřeba nespojovat dohromady prověřování únosu premiérova syna a vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Státní zástupce Martin Erazím připomněl, že Babiš junior je v ní veden jako obviněný a jeho výpověď nelze předjímat jako klíčový důkaz. 

V případě vyslechnutí Andreje Babiše mladšího je postup komplikován pobytem v cizině. K výslechu tedy musí dojít prostřednictvím právní pomoci a samotnému výslechu musí předcházet znalecký posudek, který posoudí jeho zdravotní stav,“ upozornil dále žalobce. 

K současné situaci se v pátek ráno opět vyjádřil i premiér Andrej Babiš. Zopakoval, že ze své funkce nehodlá odstoupit, přestože ho k tomu vyzvala opozice i Senát. Babiš zároveň odmítl, že by v Česku probíhala vládní krize. 

jak, dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme