VIDEO: Tento rok jsem přišel dřív, vzkazuje Babiš. Brzy ráno odletěl za synem do Švýcarska

Premiér Andrej Babiš uctil památku 17. listopadu už kolem půlnoci, protože v brzkých ranních hodinách odletěl do Švýcarska. Tam se chystá navštívit svého syna Andreje Babiše mladšího. Informaci zveřejnil na svém facebooku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Já jsem tento rok přišel na Národní třídu uctít památku studentů a všech, kteří bojovali za svobodu a demokracii. Tento rok jsem přišel dřív, protože brzy ráno letím za svým synem do Švýcarska,“ říká Babiš ve videu, které dnes dopoledne zveřejnil na svém facebooku.

Opozice žádá demisi vlády

Část opozice kvůli aktuálním zjištěním v případu požaduje demisi vlády, šéf kabinetu to však opakovaně odmítl. O možném pádu kabinetu se tak definitivně rozhodně příští pátek, kdy budou poslanci na mimořádném jednání sněmovny hlasovat o vyslovení nedůvěry. Prezident Miloš Zeman však už avizoval, že Babiše případně povaří sestavením vlády znovu.

Potvrdila se tak informace České televize. Té jeden ze svědků z Národní třídy řekl, že se premiér na brzké kladení kytice ptal. Babiš mu jako důvod uvedl právě odlet do Švýcarska.

Do Švýcarska se vydal kvůli tomu, že se jeho syn stal v posledním dnech středem pozornosti médií. Došlo k tomu poté, co v pondělí server Seznam Zprávy odvysílal reportáž, kde Babiš junior v tajně pořízené nahrávce tvrdí, že byl unesen na Krym.

Podle něj ho tam odvezl manžel jeho psychiatričky Petr Protopopov. Premiér Babiš slova o únosu přičítá psychickému stavu svého syna z prvního manželství. Celou věc prověřuje policie.

Babiš junior spolu s premiérem a dalšími pěti lidmi čelí v dotační kauze Čapí hnízdo obvinění. Mezi nimi jsou mimo jiné i Babišova manželka Monika, dcera Adriana Bobeková a jeho švagr Martin Herodes.

tec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme