Žalobce nechává ověřit podpis Babiše mladšího na smlouvě k nabytí akcií Farmy Čapí hnízdo

Dozorující státní zástupce v kauze Čapí hnízdo Jaroslav Šaroch zadal soudnímu znalci ověřit, zda byl na smlouvě ke koupi akcií společnosti Farma Čapí hnízdo zfalšován podpis Andreje Babiše mladšího. Babiš mladší během zářijového výslechu zpochybnil, že jeho podpis na smlouvě k nabytí čtyř akcií Farmy Čapí hnízdo je autentický.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš mladší | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Šaroch má do 20. října rozhodnout, jak bude v kauze dál postupovat. Obvinění čelí premiér Andrej Babiš (ANO) a bývalá manažerka Agrofertu Jana Nagyová (dříve Mayerová). Informoval o tom v úterý web Seznam Zprávy.

Kauza zavlečení: policie zvažuje další posudek na premiérova syna. ‚Řekl jsem ano,‘ potvrdil Babiš ml.

Číst článek

Babiš mladší na konci srpna webu řekl, že v únoru 2008 mu žádné akcie nepatřily, smlouvu o jejich převodu do té doby nepodepsal, ani je osobně nepřevzal. „V letech 2008 až 2010 jsem byl ve Spojených státech a nic jsem podepisovat nemohl,“ uvedl premiérův syn, který byl dříve v kauze také obviněn, ale jeho stíhání bylo později zastaveno.

Babiš mladší podle webu tvrdí, že dokumenty, které měly něco společného s farmou, podepsal až kolem roku 2011 nebo 2012, když se ze Spojených států vrátil. Dokumenty údajně podepsal na žádost otce v centrále Agrofertu a k podpisu mu je předložila finanční ředitelka koncernu Petra Procházková.

Originální podpisy

Soudní znalec z oboru písmoznalectví Aleš Čulík, který podle webu podpis ověřuje, před několika dny Babiše mladšího požádal, aby mu napsal své originální podpisy. Čulík se k případu nemůže jakkoli vyjadřovat. „Nemůžu ani potvrdit to, že tento případ řeším,“ řekl.

„Posudek ještě zpracován není. Pokud si dobře pamatuji, lhůta pro zpracování byla stanovena na začátek listopadu,“ řekl webu advokát Michael Bartončík, který v kauze zastupuje obviněného premiéra.

Žalobce má o dalším postupu v kauze Čapí hnízdo rozhodnout do měsíce. Lhůtu dostal od nadřízeného

Číst článek

Státní zástupce má do středy lhůtu, aby rozhodl o dalším postupu v kauze. Na základě mínění právních expertů je ale podle webu pravděpodobné, že rozhodnutí nepadne, protože se bude muset čekat, zda premiér Babiš jako opětovně zvolený poslanec bude vydán novou Poslaneckou sněmovnou k trestnímu stíhání.

V případu Čapí hnízdo detektivové už několik let prověřují podezření, že přidělení dotace téměř 50 milionů korun na stavbu rekreačního a kongresového komplexu u Olbramovic na Benešovsku nebylo oprávněné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme